Bratislavské letisko upozorňuje na falošné facebookové profily, za lacno sa tam predáva batožina


Foto: Bratislavské letisko upozorňuje na falošné facebookové profily, za lacno sa tam predáva batožina Foto: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave opakovane upozorňuje na falošné profily letiska na sociálnej sieti Facebook. Podvodníci tam ponúkajú predaj stratenej batožiny za symbolické ceny. Doteraz sa vyskytli falošné profily s názvom Bratislava Airport alebo Bratislava Terminal A.

„Letisko M. R. Štefánika nemá nič spoločné s uvedenými falošnými profilmi na Facebooku, ani s podvodnými ponukami, informáciami a súťažami uverejnenými na týchto stránkach,“ napísalo vedenie letiska na svojej webovej stránke. 

Letisková spoločnosť ubezpečila cestujúcu verejnosť, že nepredáva stratenú ani zabudnutú batožinu. Podľa jej vyjadrenia na takýto obchod nemá oprávnenie. Všetkých záujemcov o ponúkanú falošnú batožinu prosia o obozretnosť. V prípadne, že si nie sú istí pravdivosťou ponuky, môžu kontaktovať informačnú službu letiska, ktorá funguje nonstop.

Vedenie letiska zároveň priznalo, že v tomto prípade zvažuje aj právne kroky. Problémy s falošnými profilmi na sociálnych sieťach majú mať aj iné letiská po celej Európe. Všetkých, ktorí sa stretnú s takýmto profilom, prosia o nahlásenie, čo umožní sociálnej sieti jeho blokovanie. Bratislavské letisko pripomína, že jeho jediný facebookový profil je s názvom Letisko Bratislava / Airport BratislavaSprávy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu