Senčania sa vedia zapáliť nielen pre šport či kultúru, ale aj pre dobré jedlo. Nedávno sa na sociálnej sieti objavila otázka, ktorá vyvolala prekvapivo bohatú diskusiu – kde v Senci nájsť tie najlepšie pagáče?
Barbora sa opýtala priamo: „Dobrý deň, vraj niekde pri pošte v Senci cez cestu robia úžasné pagáče. Nevie niekto, kde by to mohlo byť?“
Odpovede na seba nenechali dlho čakať. Miestni jej napokon odporučili nielen pagáče, ale aj výborné pirôžky. „Na druhej strane cesty oproti pirožkárni,“ poradila Danka. Marcel jej hneď pritakal: „Kde sú pirožky, tam sú aj pagáče – sú fakt dobré.“
Nie všetci mali len dobré skúsenosti. Iná Senčanka spomenula, že objednávka ju raz sklamala. „Predtým boli výborné, aj škvarky bolo cítiť, no na oslavu to potom nebolo ono. Asi nie vždy sa chumelí,“ uviedla.
Väčšina diskutujúcich však odporúčala práve malé predajne oproti pošte. „My kupujeme tam, kde pirožky, a sú neskutočne dobré,“ píše ďalšia rezidentka.
Niektorí odporúčali aj alternatívy. Spomínajú napríklad predajňu Mix oproti pošte. „Pagáče na objednávku robia výborne aj v lahôdkach Kocka vedľa Tiposu,“ spomenula Renáta. Iní odporúčajú Vidiecku pekáreň na Mojzesovej ulici.
Máte problém, ktorý trápi vaše sídlisko, či ulicu? Ozvite sa nám na info@bratislavak.sk.