Mestskú autobusovú dopravu v Senci bude naďalej prevádzkovať ARRIVA


Foto: Mestskú autobusovú dopravu v Senci bude naďalej prevádzkovať ARRIVA Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Mestskú autobusovú dopravu v Senci bude naďalej zabezpečovať spoločnosť ARRIVA. Zmluvu, ktorá platí od 1. júna 2024 na najbližších 10 rokov, podpísali primátor mesta Pavol Kvál a generálny riaditeľ spoločnosti Peter Sádovský.

„Som rád, že pokračujeme v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA, ktorá i dnes vykonáva mestskú autobusovú dopravu pre našich občanov. Aj v minulosti sme boli s ich spoľahlivými službami a efektívnou komunikáciou spokojní. Dnešný podpis zmluvy je pre mesto Senec dôležitý, lebo sme ním do budúcnosti zabezpečili cestovanie najmä našich detí do škôl či seniorov na nákupy, k lekárom či za spoločenským vyžitím,“ vyhlásil primátor mesta Senec Pavol Kvál.

Mestská autobusová doprava v Senci má jednu okružnú linku s 27 zastávkami. Na jej zabezpečenie sa využívajú tri autobusy, z toho jeden ako záloha. Rovnako by to malo fungovať aj po platnosti novej zmluvy. Na linke pracujú výlučne miestni vodiči, čo je podľa bratislavského kraja najlepšie riešenie pre objednávateľa, dopravcu aj zamestnancov. Cestovanie v seneckej MAD je bezplatné.

„Veľmi ma teší, že sme obhájili našu pozíciu dopravcu v meste Senec, ktoré je významnou a veľmi obľúbenou turistickou destináciou Bratislavského kraja. Sme pripravení pokračovať aj v ďalšom období v rozvíjaní dlhodobého partnerstva s mestom poskytovaním kvalitných a spoľahlivých služieb mestskej dopravy pre všetkých jeho obyvateľov aj návštevníkov,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions Peter Sádovský.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu