V Starom Meste na Štúrovej pribudli nové semafory, mali by zlepšiť dopravu na Šafárikovom námestí


Foto: V Starom Meste na Štúrovej pribudli nové semafory, mali by zlepšiť dopravu na Šafárikovom námestí Foto: Facebook/Bratislava - hlavné mesto SR

Mesto Bratislava pridalo nové semafory do Starého Mesta od Štúrovej na Vajanského nábrežie. Po novom by mali zlepšiť plynulosť premávky cez križovatku Šafárikovo námestie. Mesto vyhlásilo, že sa neustále snaží pomôcť tejto problémovej časti, kde sa pravidelne tvoja kolóny.

Oblasť monitorovali dronmi, kamerovým systémovom aj osobami priamo v teréne a zistili, že problémy spôsobujú autá prichádzajúce zo Štúrovej a ďalšie vozidlá pripájajúce sa na Dostojevského od Pribinovej

Na Štúrovej doteraz neboli semafory a autá sa nepretržite napájali na Vajanského, čo spôsobilo, že autá z Dostojevského nemohli vychádzať. Nový semafor by mal umožniť reguláciu vozidiel od Štúrovej práve v čase, keď autá od Dostojevského radu budú mať zelenú.

Autá pripájajúce sa na Dostojevského od Pribinovej zapĺňali krátky priestor medzi Pribinovou a Šafárikovým námestím a blokovali vozidlá prichádzajúce od Landererovej, aj keď tie mali zelenú. Spolu s novým semaforom samospráva nariadila aj skrátenie zelenej na semafore v smere z Pribinovej.


Semafor sa spustí už v piatok

Nový semafor na Štúrovej sa spustí v piatok 19. januára dopoludní. Počas jeho zaradenia do signálneho plánu budú dopravu riadiť príslušníci Krajského dopravného inšpektorátu.

„Počas nasledujúceho týždňa budeme situáciu najmä v popoludňajšej dopravnej špičke sledovať a signálne plány semaforov na križovatke prispôsobovať tak, aby čo najviac zlepšili prejazd vozidiel od Dostojevskeho radu v smere na Most SNP,“ napísalo vedenie mesta Bratislava na sociálnej sieti.

Ak toto opatrenie zaberie, samospráva plánuje pristúpiť aj k úprave vodorovného značenia pred križovatkou na Dostojevského, ak by to dodatočne prispelo k plynulosti radenia vozidiel v novej dopravnej situácii. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu