Ministerstvo dopravy plánuje obnoviť letecké linky z Košíc do Bratislavy


Foto: Ministerstvo dopravy plánuje obnoviť letecké linky z Košíc do Bratislavy Foto: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Minister dopravy Jozef Ráž pripustil možnosť opätovných letov z Bratislavy do Košíc. Rezort dopravy chce linku podporiť štátnou dotáciou, ktorá vychádza zo schválenej novely zákona o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve.

Národná rada Slovenskej republiky ju schválila s presvedčením, že to v krajine zlepší mobilitu ľudí a rozvoj cestovného ruchu v rámci regiónov. Po novom tak štát poskytne príspevok v civilnom letectve ako minimálnu pomoc alebo štátnu pomoc na vykonávanie pravidelnej leteckej dopravy na území Slovenska alebo medzi slovenskými letiskami a zahraničnými.

Minister Jozef Ráž zároveň priznal, že plánuje pridať aj ďalšiu leteckú linku a to z Göteborgu do Košíc. Tento spoj je záväzkom medzinárodnej zmluvy na zriadenie fabriky Volva na Slovensku. Ministerstvo chce vyhlásiť otvorenú výzvu, v ktorej sa budú môcť letecké spoločnosti uchádzať aj o podporu tejto linky.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu