Korčuľovaniu na bratislavských rybníkoch je nateraz koniec. Topia sa pre vyššie teploty


Foto: Korčuľovaniu na bratislavských rybníkoch je nateraz koniec. Topia sa pre vyššie teploty Foto: Ilustračné

Mestské lesy v Bratislave upozorňujú nadšencov prírodného klziska na topiaci sa ľad pre vyššie teploty a odmäk. Od začiatku týždňa neodporúčajú korčuľovať sa na zamrznutých rybníkoch. Ľad by sa mal udržať na vyšších jazerách, no aj tak sa môže postupne a nepozorovane topiť. 

Aj keď to teraz nevyzerá veľmi priaznivo na šúchanie sa po zamrznutých korytách a rybníkoch, cez víkend boli tieto oblasti plné ľudí. Korčuľovalo sa na prvom a treťom jazere na Železnej studienke, kde ľad mal hrúbku približne štyri až sedem centimetrov. Vstup na ľadovú plochu bol na vlastné riziko, najmä okraje boli slabšie zamrznuté.

Hrúbku ľadu vyskúšali najmä miestni Ružinovčania na Štrkoveckého jazere. Ľad a zároveň aj čarovný výhľad ste si mohli užiť aj na zamrznutej nive rieky Morava priamo pod hradom Devín. Bratislavčania tam prišli prevetrať svoje korčule alebo si zobrali aj hokejky s pukom a zahrali si hokej. Ak nie je ľad, môžete aj otužovať

Ak je ľad príliš tenký na korčuľovanie, môžete vyskúšať aj otužovanie, ktoré je veľmi zdravé pre vaše telo. Aj keď je to menej komfortné kúpať sa v studenej až ľadovej vode, otužovaním však máte prevenciu proti nachladnutiu, chrípke, angíne, respiračným infekciám, liečite si vysoký krvný tlak, zlepšujete krvný obeh, znižuje zápaly v tele, podporuje lymfatický a imunitný systém a rovnako vám to oddeľuje aj starnutie.

Na otužovanie sa dal počas posledných chladných dní aj Jozef Banáš. Ten upozorňuje odvážlivcov, ktorí sa k nemu plánujú pridať, aby si zobrali so sebou aj sekeru, ktorou budú musieť sekať nielen ľad na hladine, ale aj pod vodou. V opačnom prípade im hrozí porezanie sa, ako sa to stalo aj Banášovi, ako priznal v príspevku na sociálnej sieti.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu