V predajniach Lidl sa predáva nebezpečná detská stavebnica, upozorňuje na ňu obchodná inšpekcia


Foto: V predajniach Lidl sa predáva nebezpečná detská stavebnica, upozorňuje na ňu obchodná inšpekcia Foto: Slovenská obchodná inšpekcia

Na trhu sa ocitol ďalší zdravie ohrozujúci výrobok. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) dnes vydala oznam o nebezpečnej drevenej stavebnici z obchodného reťazca Lidl.

Ide o hračku značky Playtive s artiklovým číslom IAN 422695_2210, vyrobenou nemeckou spoločnosťou OWIM GmbH & Co. KG. „Na stavebnici s farebnými loptičkami zo sady zmyslové stavebnice (číslo modelu HG10159) sa môže za nepriaznivých okolností odlepiť žltý plastový uzáver,“ píše SOI. V prípade prehltnutia uzáveru či guličiek hrozí riziko zadusenia.Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

Nebezpečný výrobok môžu spotrebitelia vrátiť prostredníctvom Slovenskej pošty v balíku, na ktorom je nalepený „Štítok na vrátenie“. Ten je možné vygenerovať v zákazníckom účte. Viac informácií o vrátení nájdete na tomto odkaze.

Ihneď po prijatí tovaru budú zákazníkovi peniaze vrátené. Ak platil kreditnou kartou, pripíšu sa mu naspäť. Pokiaľ bol tovar zaplatený na dobierku, spotrebiteľa kontaktuje priamo spoločnosť Lidl s otázkou na číslo účtu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu