Pri Trnave ľad z kamiónu prerazil sklo a zranil vodičovi hlavu. Za zle očistené auto hrozí pokuta do 650 eur


Foto: Pri Trnave ľad z kamiónu prerazil sklo a zranil vodičovi hlavu. Za zle očistené auto hrozí pokuta do 650 eur
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti len počas pondelka 8. januára riešili tri dopravné nehody v Trnavskom kraji, pri ktorých ľad z auta poškodil okoloidúce vozidlá. Prvá sa stala na trnavskom obchvate, kde krátko pred obedom mal ísť kamionista smerom na Senicu. Z neočisteného návesu mu mal odletieť ľad na oproti idúce auto. Náraz bol podľa polície taký silný, že ľad prerazil čelné sklo, vletel dovnútra a poranil 46-ročnému vodičovi hlavu. Ten musel byť prevezený na ošetrenie do trnavskej nemocnice. 

Ďalšia nehoda rovnakého typu sa stala pri Dunajskej Strede v skorých ranných hodinách. Z neznámeho auta sa mali uvoľniť kusy ľadu, ktoré poškodili čelné sklo za ním idúceho vozidla. Do tretice senickí dopravní policajti riešili rozbité sklo na aute pri obci Popudinské Močidľany. V tomto prípade mal kus ľadu odletieť z oproti idúceho nákladného auta. 

Vo všetkých uvedených prípadoch vodiči, ktorí svojím ľahostajným prístupom zavinili nehody, z miesta činu odišli a v jazde bez zastavenia pokračovali. Políciu zavolali vodiči, ktorým ľad poškodil ich vozidlá. Celková škoda na troch osobných autách sa vyšplhala na 4500 eur. 

Za zlé odstránenie ľadu či snehu hrozí pokuta

Policajné prezídium upozorňuje na sociálnej sieti, že všetci vodiči či už nákladných alebo aj osobných áut, si musia pred jazdou odstrániť z vozidla a aj z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. V prípade, že dôjde k poškodeniu auta, policajti môžu dať vinníkovi blokovú pokutu až do 50 eur. V prípade závažnejších následkov sa pokuta môže vyšplhať až na 650 eur

Vodiči, ktorým z auta odletí ľad, a tak dôjde k poškodeniu iného vozidla, sú povinní zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície. Ak z miesta ujdú, môže im hroziť sankcia vo výške až do tisíc eur, v závažnejšom prípade až do 1300 eur a zákaz šoférovania až do päť rokov.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu