Mesiac úcty k starším zakončili Bratislavskí seniori s Radošinským naivným divadlom


Foto: Mesiac úcty k starším zakončili Bratislavskí seniori s Radošinským naivným divadlom
Galéria: 6 fotiek
Foto: Mesto Bratislava

Už tradične je október Mesiacom úcty k starším. Mesto Bratislava spolu s Radou seniorov hlavného mesta SR pripravili pre bratislavských seniorov symbolickú bodku nie len za mesiacom október, ale aj na záver tohtoročného Seniorfestu v Bratislave. Včera o 15:00 hodine navštívili naši seniori predpremiéru divadelného predstavenia Radošinského naivného divadla Besame mucho za hojnej účasti. Na predstavení ich privítal primátor mesta Bratislava, Ivo Nesrovnal. 

„Nielen počas Mesiaca úcty k starším by sme mali byť všímaví voči tým občanom, ktorí sú v seniorskom veku a patria do života v meste ako ktokoľvek iný. Snažíme sa v hlavnom meste venovať problémom starších spoluobčanov, aby sa v ňom cítili dobre a šťastne. Chceme im poskytovať služby, aké zaslúžia. Mesto je organizmus, v ktorom vieme vzájomne fungovať, iba ak vzájomne pracujeme na dobrých riešeniach pre lepší život v meste,“ spomenul primátor.

Okrem toho, že išlo o predpremiérové predstavenie hry venovanej práve starším občanom Bratislavy, bolo výnimočné aj tým, že z vyplnených anketových lístkov k predstaveniu boli na jeho záver vyžrebovaní výhercovia ďalších vstupeniek na predstavenie Radošinského naivného divadla spolu s Revue RND č.24. Po predstavení mali diváci možnosť zúčastniť sa zaujímavej besedy so Stanislavom Štepkom, vedúcou osobnosťou Radošincov.

Tradičné ocenenie Senior roka 2017 si tento rok zo Seniorfestu odniesli 6 Bratislavčania: Jozef Kšiňan, Mária Winkláreková, Miro Gregor, Mgr. Peter Blaho, Ing. Arch., Štefánia Krumlová, JUDr. Peter Čepec. 


Ďalším z významných podujatí Seniorfestu v meste býva projekt Letnej Bratislavskej univerzity seniorov v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave. Zrkadlová sieň

Primaciálneho paláca sa tak v auguste mení na prednáškovú miestnosť. Tento rok boli prednášky zamerané na témy: Baroková Bratislava za čias Márie Terézie ‒ Zlatý vek, Dunaj –

dominanta Bratislavy, Hudba v živote človeka a Starostlivosť o duševné zdravie seniorov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Mesto Bratislava