FOTO: Prvá časť Olympijského námestia v Novom Meste je dokončená. Práce budú pokračovať v prvom polroku 2024


FOTO: Prvá časť Olympijského námestia v Novom Meste je dokončená. Práce budú pokračovať v prvom polroku 2024
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Bratislava - Nové Mesto

Na mieste bývalého parku medzi plavárňou na Pasienkoch a Domom športu vzniklo Olympijské námestie. Obyvatelia Bratislavskej časti Nové Mesto môžu túto oblasť poznať ako Junácku ulicu, jej časť však poslanci mestského zastupiteľstva premenovali na Olympijské námestie.

Slovenský olympijsky a športový výbor tiež domohol k vybudovaní priestoru, ktoré má podobu skutočného námestia. Ako informovalo mesto na sociálnej sieti, prvá etapa rekonštrukcie námestie je tak úspešne dokončená.

Šport má v Novom Meste naozaj dlhú športovú históriu, ktorá sa spája s Tehelným polom a Pasienkami. Vznikol tak dôležitý bod pre športové zväzy, organizácie, olympionikov, milovníkov športovej histórie, ale napríklad aj pre žiakov a študentov,“ napísalo mesto Bratislava - Nové Mesto na sociálnej sieti.

Druhá časť revitalizácie sa zameria fontánu a jej technológie. Práce sú naplánované na prvý polrok 2024, aby boli dokončené včas na slávnostné otvorenie olympijských hier v Paríži. Investorom projektu je Slovenský olympijský tím v spolupráci s Domom športu. Práce podporilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu