VIDEO: Župní cestári majú nové stroje, tie by mali prispieť ku kvalitnejšej údržbe ciest


Foto: VIDEO: Župní cestári majú nové stroje, tie by mali prispieť ku kvalitnejšej údržbe ciest
Galéria: 5 fotiek
Foto: bratislavskykraj.sk

Správca župných komunikácií, ktorý má na starosti cesty druhej a tretej triedy, postupne modernizuje stroje vo svojej výbave. Nové mechanizmy tak prispejú k vyššej kvalite opráv a bezpečnosti na cestách.

Aktuálne sme zostavu rozšírili o štyri ľahké nákladné dodávkové automobily, tri tandemové hutniace cestné valce, jeden diaľkovo ovládaný pásový nosič náradia a prívesný vozík signalizačnej šípky,“ upresnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Na presun personálu pri opravách budú slúžiť menšie autá, ktoré budú môcť za sebou ťahať svetelné šípky kvôli zvýšeniu svojej bezpečnosti, ako aj upozorneniu vodičov, že sa na ceste niečo deje.

Obnova a modernizácia cestnej zostavy uľahčí cestárom prácu a rovnako sa zvýši kvalita a bezpečnosť realizovaných prác počas výkonu údržby ciest. Zároveň vodiči lepšie postrehnú viditeľnú techniku, nakoľko má špeciálny oranžovo-reflexný polep a majáky,“ píše sa na webe Bratislavského kraja.


Podľa samosprávy bude správca župných komunikácií vedieť vďaka modernej technike minimalizovať čas dopravných obmedzení na cestách na nevyhnutné minimum.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: