Na Primaciálnom námestí pribudla nová smart lavička, návštevníkov poteší svojimi funkciami


Foto: Na Primaciálnom námestí pribudla nová smart lavička, návštevníkov poteší svojimi funkciami Foto: facebook.com/Bratislava.sk

Nová smart lavička pribudla aj na primaciálnom paláci. Aktuálne má mesto 8 takýchto lavičiek. Nájdete ich napr. na Rybnom námestí, Obchodnej ulici, na Šafáikovom námestí a v blízkej dobe pribudnú ďalšie.

Zatiaľ sa smart lavičky tešia úspechu

V hlavnom meste Slovenska nájdete šikovné lavičky, ktorá vám vďaka systému fungovania na slnečných kolektoroch pomôžu nabiť mobilný telefón, a to aj bezdrôtovo. Môžete využiť tiež nabíjanie káblom, keďže má lavička aj 2 USB porty. Cez wifi sa vďaka smart lavičke môžete pripojiť aj na internet.

„Od začiatku ich montovania, teda cca za 1 mesiac si tu mobil dobilo 2 770 ľudí, viac ľudí využíva bezdrôtové dobíjanie. Cez wifi sa pripojilo 3 658 osôb. Lavičky mestu darovala firma GF Concept, s.r.o.,“ informovalo mesto Bratislava. 


Mesto plánuje inštaláciu ďalších

V najbližšom období by malo v meste pribudnúť ďalších 10 smart lavičiek s bočnými led panelmi, na ktorých si budú môcť návštevníci mesta pozrieť aj aktuálne informácie o počasí, či kvalite ovzdušia. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu