BSK pokračuje počas leta s rekonštrukciou škôl, investuje takmer 4 milióny eur


Foto: BSK pokračuje počas leta s rekonštrukciou škôl, investuje takmer 4 milióny eur Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Bratislavský samosprávny kraj bude pokračovať s rekonštrukciami škôl a školských zariadení aj počas leta. Pripravená je oprava 31 objektov s celkovou výškou investície 3 742 188 eur.

Tento mesiac sa končia rekonšturkcie 10 objektov, medzi nimi 8 stredných škôl, 1 domov sociálnyc služieb a Malokarpatské múzeum v Pezinku. Tieto opravy župu táli takmer 3 miliónz eur. Teraz sa chystajú investovať ďalšie.

„Tento mesiac ukončujeme 10 rekonštrukcií za vyše 2 milióny eur a v najbližších dňoch sa rozbehne viacero ďalších veľkých rekonštrukcií. Mám radosť, že sme sa s novým tímom tak rýchlo rozbehli. V 24 prípadoch z 31 ide o rekonštrukcie škôl. Opravujeme ich v lete, nakoľko je to ideálny čas, študenti majú prázdniny a priestory sú plne k dispozícii. Študenti nastúpia do vynovených, opravených priestorov. Pri opravách s presahom do školského roka, budeme v lete rekonštruovať vnútorné priestory a na jeseň exteriér. Tak, aby študenti stredných škôl neprišli ani o jednu vyučovaciu hodinu,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Podľa informácii Bratislavského samosprávneho kraja budú počas leta rekonštruovať 24 škôl, 5 DSS, Malokarpatského osvetového strediska v Modre a Divadla ASTORKA Korzo´ 90. Väčšina rekonštrukčných prác sa začne a aj skončí v lete.


Počas leta zateplia napríklad Školu pre mimoriadne nadané deti na Teplickej. Na školách sa budú meniť okná a na jeseň vonkajšia fasáda. Opravia sa kotolne, fasády, baletná sála Konzervatóriana Tolstého a tiež viaceré sociálne zariadenia.

Starú kotolňu v DSS pre dospelých a zariadení podporovaného bývania Rozsutec prerobia na novú tvorivú dielňu. DSS Rosa na Patrónke opravia strechy dvoch pavilónov. 

Župné divadlo Astorka Korzo´ 90 zas dostane počas leta nový inšpicientský systém.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: