Tento rok sa môžu deti zapojiť do Detského korunovačného sprievodu a stať sa princami a princeznami


Foto: Tento rok sa môžu deti zapojiť do Detského korunovačného sprievodu a stať sa princami a princeznami Foto: ilustračná - facebook.com/Bratislava.sk

V piatok, 22. júna, sa bude počas Bratislavských korunovačných dní konať aj Detský korunovačný sprievod. Zápis detí bude v deň sprievodu. Stačí si priniesť kostým, alebo si ho prísť vyrobiť v deň podujatia priamo na miesto. Cieľom mesta je zapojiť aj deti do historickej tradície. 

Bratislavské korunovačné dni budú tento rok prebiehať v dňoch od 22. júna do 29. júna 2018. Pripravený je aj bohatý sprievodný program. Novinkou tohto ročníka je Detský korunovačný sprievod spojený so súťažou o najkrajší kostým.

Zápis detí, ktoré sa chcú sprievodu účastniť, sa bude konať na Rudnayovom námestí pri pamätníku A. Bernoláka o 15:15 v deň sprievodu, teda 22. júna. Deti dostanú odznak s číslom v rôznych farbách, ktoré ich rozdelia do vekových kategórií. Ak deti nebudú mať kostýmy, môžu si ich prísť vyrobiť priamo na nádvorie Starej radnice v deň sprievodu od 13:00 do 15:00.

Samotný sprievod sa začne o 16:30 v Dóme sv. Martina. Odtiaľ sprievod vyrazí smerom na nádvorie Starej radnice. V cieli sa uskutoční korunovácia s výkladom a tiež odovzdávanie cien za najlepšie kostýmy.

„Cieľom detského korunovačného sprievodu je vytvorenie aktivity pre deti, ktoré budú môcť svojim vkladom spestriť korunovácie a zapojiť sa do tejto historickej tradície, ktorú tu máme už takmer 300 rokov. Verím, že to deti využijú a aspoň na jeden deň si vyskúšajú aké by to bolo byť princom či princeznou. Bratislava má krásnu históriu, preto budem rada, že si aj takýmto spôsobom môžeme uctievať a zachovávať naše kultúrno-historické dedičstvo,“ povedala námestníčka primátora Bratislavy Iveta Plšeková.

Miesto: -
Dátum: 22.06.2018 - 13:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy