BSK chce motivovať pracovníkov zariadení sociálnych služieb, ponúkajú odmeny a ubytovanie


Foto: BSK chce motivovať pracovníkov zariadení sociálnych služieb, ponúkajú odmeny a ubytovanie Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Zamestnanci zariadení sociálnych služieb v pôsobností Bratislavského samosprávneho kraja dostali odmeny za prvý polrok 2018. Takmer pre 1 000 zamestnancov pripravil kraj v hrubom odmenu 445 eur.

„Cieľom je zlepšiť finančné podmienky zamestnancov v DSS. Už v decembri im župa dala 100 eur v rámci mimoriadnych odmien. Uvedomujeme si, že vždy je popri odhodlaní a zanietení pre prácu potrebná aj motivácia. Polročné odmeny v zariadeniach sociálnych služieb sme zdvojnásobili,“ ozrejmil na tlačovej konferencii Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Polročné odmeny teraz získajú zamestnanci zo 14 zariadení sociálnych služieb. Odmeny dostanú prevažne zamestnanci, ktorí sú v priamom kontakte s prijímateľmi sociálnych služieb. Patria sem sociálni pracovníci, opatrovatelia, zdravotné sestry, obslužný personál.


Je len na riaditeľkách a riaditeľoch zariadení o koľko si konkrétny zamestnanec prilepší. Pridelenie výšky odmeny je v kompetencii riaditeľov DSS. Hlavnými kritériami sú kvalitné plnenie úloh, zodpovednosť, dôslednosť a vlastná aktivita.

Zamestnancov a pracovníkov DSS by mohla motivovať aj možnosť získať ubytovanie v bytovom dome pri DSS a zariadení pre seniorov Rača. Kraj má v tejto budove k dispozícii 26 bytových jednotiek. Ubytovať tak môžu až 52 dospelých osôb. Výhodou je nízke nájomné, ktoré sa pri jednej osobe pohybuje nad úrovni 100 eur.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: