Pri dopravnej nehode medzi Malackami a Pernekom zahynul v stredu 52-ročný cyklista


Foto: Pri dopravnej nehode medzi Malackami a Pernekom zahynul v stredu 52-ročný cyklista Foto: ilustračná

V stredu, 30. mája, došlo na ceste medzi Malackami a Pernekom k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 52-ročného cyklistu. Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti a príčiny a udalosti.

Cyklista bez prilby sa pri výjazde na hlavnú cestu zrazil s nákladným autom zn. Scania. Zraneniam, bohužiaľ, na mieste podľahol.

„Podľa dostupných informácií z miesta dopravnej nehody vychádzal cyklista bez prilby z miesta mimo vozovky na hlavnú cestu, kde došlo k stretu s nákladným motorovým vozidlom zn. Scania (EČV MA) idúcim z Malaciek smerom do obce Pernek. Vodič po neúspešnej snahe vyhnúť sa zrážke s cyklistom skončil s vozidlom v priekope. Stretom s nákladným vozidlom utrpel 52-ročný cyklista zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.


Polícia podrobila vodiča nákladného auta dychovej skúške, ktorá mala negatívny výsledok. Za účelom zistenia prítomnosti alkoholu v krvi cyklistu nariadil vyšetrovateľ oder krvi.

Dopravu počas dokumentovania nehody usmerňovala policajná hliadka. Presné príčiny, okolnosti nehody a miera zavinenia sú zatiaľ predmetom vyšetrovania.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava