Bratislavské fontány prechádzajú rekonštrukciou, v tomto roku obnovia ešte 9 ďalších fontán


Foto: Bratislavské fontány prechádzajú rekonštrukciou, v tomto roku obnovia ešte 9 ďalších fontán
Galéria: 4 fotky
Foto: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Hlavné mesto SR Bratislava prostredníctvom mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy pokračujú s obnovami a modernizáciou fontán, ktoré spravujú.

Novozrekonštruovaná je napr. fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici 

„V tomto roku bola obnovená fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici, ktorá okrem moderného viacfarebného nasvietenia obsahuje repliku rakety zmiznutej v čase jej vybudovania. Replika plastiky s raketou je po novom obohatená aj o efekt vodnej hmly vytvárajúcej dojem rakety pri štarte. Aj vďaka tomu sa stáva unikátnou „dymiacou“ fontánou v meste,“ informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.

Po niekoľkých rokoch tak vďaka rekonštrukcii nadobudla fontána svoj pôvodný tvar a vzhľad. Meto tak vyšlo v ústrety aj požiadavkám občanom. Fontána zdobí park už od roku 1974 a predstavuje jedinečný obraz vtedajšej doby.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici je už tiež funkčná

Druhou fontánou, ktorá prešla rekonštrukciou, je fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici v mestskej časti karlova Ves. Táto kaskádovitá fontána znázorňujúca rodinu – rodičov a tri deti z roku 1980 bola v nefunkčnom stave, ktorý spôsobil únik vody z bazénov a skorodované popukané rozvody v strojovni. Teraz sa obyvatelia Karlovky môžu tešiť z jej obnovy, ktorá zahŕňala aj inštaláciu novej technológie a rozvodov vody.

Obe fontány sú doplnené o nasvietenie, ktoré im dodáva atraktívnejší a moderný vzhľad.

Mesto plánuje obnoviť aj 9 ďalších fontán

V tomto roku plánuje Generálny investor Bratislavy obnoviť aj ďalšie fontány, a to fontánu Marína na Šafárikovom námestí či fontány v parčíku pred Justičným palácom. Počas minulého  roka bolo obnovených 9 fontán v rôznych mestských častiach, ktoré sú aktuálne v plnej  prevádzke. 
Prečítajte si viac:


Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy