Bratislavské fontány prechádzajú rekonštrukciou, v tomto roku obnovia ešte 9 ďalších fontán


Foto: Bratislavské fontány prechádzajú rekonštrukciou, v tomto roku obnovia ešte 9 ďalších fontán
Galéria: 4 fotky
Foto: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Hlavné mesto SR Bratislava prostredníctvom mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy pokračujú s obnovami a modernizáciou fontán, ktoré spravujú.

Novozrekonštruovaná je napr. fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici 

„V tomto roku bola obnovená fontána Plastika s raketou v parčíku na Kvačalovej ulici, ktorá okrem moderného viacfarebného nasvietenia obsahuje repliku rakety zmiznutej v čase jej vybudovania. Replika plastiky s raketou je po novom obohatená aj o efekt vodnej hmly vytvárajúcej dojem rakety pri štarte. Aj vďaka tomu sa stáva unikátnou „dymiacou“ fontánou v meste,“ informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.

Po niekoľkých rokoch tak vďaka rekonštrukcii nadobudla fontána svoj pôvodný tvar a vzhľad. Meto tak vyšlo v ústrety aj požiadavkám občanom. Fontána zdobí park už od roku 1974 a predstavuje jedinečný obraz vtedajšej doby.


Fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici je už tiež funkčná

Druhou fontánou, ktorá prešla rekonštrukciou, je fontána Rodina hríby na Karloveskej ulici v mestskej časti karlova Ves. Táto kaskádovitá fontána znázorňujúca rodinu – rodičov a tri deti z roku 1980 bola v nefunkčnom stave, ktorý spôsobil únik vody z bazénov a skorodované popukané rozvody v strojovni. Teraz sa obyvatelia Karlovky môžu tešiť z jej obnovy, ktorá zahŕňala aj inštaláciu novej technológie a rozvodov vody.

Obe fontány sú doplnené o nasvietenie, ktoré im dodáva atraktívnejší a moderný vzhľad.

Mesto plánuje obnoviť aj 9 ďalších fontán

V tomto roku plánuje Generálny investor Bratislavy obnoviť aj ďalšie fontány, a to fontánu Marína na Šafárikovom námestí či fontány v parčíku pred Justičným palácom. Počas minulého  roka bolo obnovených 9 fontán v rôznych mestských častiach, ktoré sú aktuálne v plnej  prevádzke. 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy