VIDEO: 26-ročný Šimon driftoval na parkovisku a nabúral, nafúkal 1,65 promile a teraz čelí obvineniu


Foto: VIDEO: 26-ročný Šimon driftoval na parkovisku a nabúral, nafúkal 1,65 promile a teraz čelí obvineniu Foto: facebook.com/policiaslovakia

Bratislavskí policajti zasahovali v nedeľu večer, 13. mája, krátko po 21:30 pri dopravnej nehode. 26-ročný Šimon driftoval na aute zn. Nissan 350 Z na parkovisku pred obchodným centrom a nabúral.

Mladík na svojom aute počas jazdy po parkovisku len tesne míňal svojich kamarátov. Napokon nabúral do stĺpu verejného osvetlenia a skončil na chodníku, odkiaľ cúval do parkovacieho boxu.

Na miesto prišla policajná hliadka, ktorá vodiča podrobila dychovej skúške. Namerali mu v dychu 0,79 mg/l alkoholu. prítomnosť alkoholu potvrdil aj opakovaná dychová skúška s výsledkom 0,74 mg/l alkoholu v krvi. Vodič tak nafúkal 1,65 promile.

26-ročný Šimon z okresu Tvrdošín teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Hrozí mu trest odňatia slobody až na 1 rok. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.

„Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave apelujeme na vodičov, aby svojou riskantnou a nezodpovednou jazdou pod vplyvom alkoholu nehazardovali so svojimi životmi, ani so zdravím a životmi ostatných účastníkov cestnej premávky!“ uvádza Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Bratislava