Mesto Bratislava poskytne 335 000 eur ako dotáciu na výstavbu lodenice v Karloveskej zátoke


Foto: Mesto Bratislava poskytne 335 000 eur ako dotáciu na výstavbu lodenice v Karloveskej zátoke Foto: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Hlavné mesto poskytlo mestskej časti Karlova Ves 335 000 eur ako dotáciu na výstavbu lodenice. Vodáci sa môžu tešiť, pretože s prácami by sa malo začať už v najbližších týždňoch. Nová lodenica by mala byť hotová do 16 mesiacov.

„Mestská časť Karlova Ves predala v roku 2007 pozemky v Karloveskej zátoke spoločnosti Karloveské rameno za približne 25 miliónov korún (837-tisíc eur). Predala ich s verejným prísľubom, že celý výťažok dá na výstavbu novej lodenice,“ informovala o situácii Zuzaa Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.

Podľa štatútu hlavného mesta sa výnos z predaja nehnuteľného majetku, ktorý je zverený do správy mestskej časti, delí v pomere 60 percent pre mestskú časť a 40 percent pre hlavné mesto. Mestskí poslanci následne schválili, aby aj podiel mesta putoval na výstavbu lodenice.

Mesto vyčlenilo peniaze na výstavbu lodenice už v rozpočte na rok 2017. keďže by ich mestská časť nestihla minúť, vyčlenili túto sumu opäť v tomto roku. Hlavné mesto podpísalo s MČ Karlova Ves aj zmluvu o poskytnutí dotácie na výstavbu Lodenice Karloveské rameno.


Vodáci majú v Karloveskej zátoke dlhú tradíciu. Nachádza sa tu viacero lodeníc, či vodáckych klubov, ktoré slúžia nie len na športovanie, ale aj na rekreáciu Bratislavčanom. Lodenice vychovali viacerých olympionikov, majstrov sveta a Európy, ktorí v zahraničí prezentujú dobré meno Bratislavy a Slovenska.

„Túto peknú tradíciu vodáctva chceme v Bratislave naďalej rozvíjať a vytvoriť tomuto športu čo najlepšie podmienky a to aj prostredníctvom novej lodenice, ktorá tu vznikne. Verím, že táto lodenica bude slúžiť verejnosti a že tu nájdu priestor na športovanie všetci nadšenci tohto športu. O zachovanie tohto verejného záujmu sa budem určite zasadzovať a sledovať jeho naplnenie,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy