Prezídium Policajného zboru udelilo nákladným autám na 1. mája výnimku dojazdu na Slovensko


Foto: Prezídium Policajného zboru udelilo nákladným autám na 1. mája výnimku dojazdu na Slovensko Foto: ilustračná - pixabay.com

Počas zajtrajšieho prvomájového Sviatku práce udelilo Prezídium Policajného zoru všeobecnú výnimku na dojazd pre všetky nákladné vozidlá. Chcú sa tak vyhnúť zbytočným komplikáciám v oblasti hraničných prechodov.

Podľa zákona majú nákladné autá počas štátnych sviatkov, teda v dni pracovného pokoja, zákaz jazdy na určených cestách. V utorok však slávime štátny sviatok len my a naši českí susedia.

Polícia preto očakáva zhustenú dopravu v okolí hraničných priechodov. Aby sa vyhli zbytočným zápcham a hromadeniu nákladných áut v oblasti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, rozhodla sa polícia vyjsť v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila im výnimku na ich dojazd na územie Slovenska. 

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky,“ informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt môže aj napriek výnimke zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy. 

 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Prezídium Policajného zboru