Zajtra sa na Pasienkoch stretne ŠK Slovan a FC Spartak, situáciu bude monitorovať aj polícia


Foto: Zajtra sa na Pasienkoch stretne ŠK Slovan a FC Spartak, situáciu bude monitorovať aj polícia Foto: ilustračná - facebook.com/policiaslovakia

V sobotu 28. apríla sa na bratislavských Pasienkoch uskutoční futbalový zápas medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave pripravilo počas zápasu viaceré bezpečnostné opatrenia.

Organizátor podujatie vyhodnotili ako rizikové a polícia naň vyčlenila dostatočný počet policajtov z poriadkovej, dopravnej a tiež kriminálnej polície.

„Cieľom týchto opatrení je zabezpečiť ochranu verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov, plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky pred počas a po ukončení futbalového zápasu na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

V súvislosti s podujatím treba rátať aj s dopravnými obmedzeniami, ktoré sa týkajú predovšetkým bezprostredného okolia štadiónu Pasienky, a to najmä ulíc Trnavská a Bajkalská. 

V čase od cca 18:30 do 23:00 treba počítať aj s dopravnými obmedzeniami spojenými s presunom fanúšikov, a to najmä v úseku medzi železničnou stanicou Nové Mesto a štadiónom na Pasienkoch. Dopravu budú usmerňovať aj dopravní policajti, ktorí budú priebežne monitorovať situáciu.


Polícia bude monitorovať situáciu v okolí štadióna pred aj po zápase. Hliadky budú pripravené v prípade potreby zasahovať aj na štadióne počas priebehu udalosti. Polícia zároeň upozorňuje verejnosť, aby počas bezpečnostných opatrení rešpektovali prípadené pokyny a výzvy poplície, a aby boli ohľaduplní aj voči ostatným účastníkom podujatia.

„V prípade ak by zo strany futbalových fanúšikov došlo k narušeniu verejného poriadku alebo páchaniu inej protiprávnej činnosti, Polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore využije všetky zákonnémožnosti na zjednanie nápravy a obnovenie verejného poriadku,“ doplnil policajný hovorca.

 Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava