Policajná inšpekcia vylúčila zodpovednosť policajtov za zabitie ukrajinského muža bez domova. Vyšetrovateľ preveril dôkazy zo spisu, kde sú naďalej podozrivý príslušníci SBS z nákupného centra. Spis bol posunutý na ďalšie vyšetrovanie krajskému riaditeľstvu.
„V prípade policajtov, vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné konanie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Policajti sú podozriví z porušenia zákona a interných predpisov. Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, zatiaľ nebudeme skutok bližšie špecifikovať. V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie,” potvrdila hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová.
Ukrajinského občana bez domova našli dobitého pred nákupným centrom po tom, čo mal kradnúť v predajni New Yorker na Mlynských Nivách. Muž neskôr na následky zranení zomrel v ružinovskej nemocnici. Veľvyslanectvo Ukrajiny sa vyjadrilo, že za skutkom môže byť podnecovanie protiukrajinských naratívov v spoločnosti. Polícia však etnický motív vylúčila.
K incidentu sa dnes vyjadrilo aj nákupné centrum, ktoré odmieta, že by muža dobili zamestnanci bezpečnostnej služby. V stanovisku tvrdia, že muž u nich kradol dvakrát a vždy ho v dobrom zdravotnom stave odovzdali polícii. Majú to dokazovať aj kamerové záznamy.