Mesto Bratislava sa opäť zapája do národnej kampane s názvom Do práce na bicykli, pridajte sa aj vy


Foto: Mesto Bratislava sa opäť zapája do národnej kampane s názvom Do práce na bicykli, pridajte sa aj vy Foto: dopracenabicykli.eu

Mesto Tenčín sa zapája do celonárodnej kampane s názvom Do práce na bicykli, ktorá prebehne počas mesiaca Máj. Mottom 5. ročníka tejto súťaže je Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce! 

Do konca apríla sa môžete do kampane zapojiť aj vy. neváhajte a vytvorte si v rámci vašej firmy. inštitúcie a dokonca aj školy ďalšie tímy.  

„Je nepredstaviteľné, aby sme sa do tejto obľúbenej kampane nezapojili, pretože najviac cyklistov je každoročne práve v Bratislave. Budem preto rád, keď sa aj tento rok prihlási aspoň toľko cyklistov čo minulý rok a spolu spravíme pre seba a Bratislavu niečo pozitívne,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Aj v Bratislave každoročne pribúda zaregistrovaných cyklistov. V minulom roku sa do kampane Do práce na bicykli zapojilo rekordných 776 tímov. Cyklisti v nich celkovo najazdili 376 000 km- V roku 2016 bolo v Bratislave len 440 tímov a cyklisti najazdili 220 000 km. 

Novinkou tohto ročníka je aj možnosť pre študentov vytvoriť svoje vlastné tímy vrámci školy. Musia však najneskôr v deň začiatku kampane, t. j. 1. mája 2018 dosiahnuť vek 15 rokov. 


Dvoj až 4-členné tímy vytvorené zo zamestnancov firiem, inštitúcií a organizácií alebo študentov z rovnakej školy sa už v týchto dňoch môžu registrovať na stránke www.dopracenabicykli.eu.

Tým potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2018 dochádzať do práce alebo do školy na bicykli. O svojich cestách si budú viesť na spomenutej stránke evidenciu. Študenti musia v deň začiatku kampane (1. 5.) dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. Registrácia tímov je možná najneskôr do 5. mája 2018.

Hlavným cieľom národnej kampane je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, a zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli, a v neposlednom rade inšpirovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce. 

„Veríme, že hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že šetria svoje zdravie, svoje financie, svoje mesto a životné prostredie. V snahe zatraktívniť podujatie, okrem súťažných kategórií uvedených v štatúte súťaže, sme v spolupráci s partnermi pripravili pre ročník 2018 aj bonusy navyše,“ uvádzajú organizátori súťaže.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava