Zhromaždenia za slušné Slovensko pokračujú: Tentokrát sa stretneme v nedeľu v Bratislave a Humennom


Foto: Zhromaždenia za slušné Slovensko pokračujú: Tentokrát sa stretneme v nedeľu v Bratislave a Humennom

Piatkové zhromaždenia Za slušné Slovensko pokračujú, tentokrát v nedeľu. Už 15. apríla sa protestujúci stretnú na Námestí SNP v Bratislave, a to o 16:00.

Organizátori pripravili na nedeľné popoludnie 2 zhomaždenia na celom Slovensku, a to v Bratislave a Humennom. Organizátori sa rozhodli spoločne pre nedeľné popoludnie, aby umožnili viacerým ľuďom zo Slovenska pricestovať na tieto miesta a spoločne dať najavo svoj názor.

„Na Slovensku sa uskutočnia dve zhromaždenia - na východnom Slovensku v Humennom a na západe v Bratislave. Takto chceme symbolicky vyjadriť jednotu naprieč všetkými slovenskými krajmi – symbolicky na začiatku a konci krajiny,“ vysvetlili svoje rozhodnutie.

Hlavným dôvodom protestov ostáva objektívne a nezávislé vyšetrenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. S tým súvisia požiadavky protestujúcich, a to:

- odvolanie policajného prezidenta T. Gašpara, nezávislá policajná inšpekcia a zmena spôsobu výberu vedenia policajného zboru

- odstúpenie špeciálneho prokurátora D. Kováčika, zmena spôsobu voľby špeciálneho prokurátora


„V nedeľu na zhromaždeniach budeme hovoriť o ďalších krokoch iniciatívy Za slušné Slovensko. Budeme spoločne hovoriť tom, ako môžeme my všetci spoločne meniť Slovensko na slušnú a spravodlivú krajinu,“ informovali organizátori podujatí.

Viac sa o udalostiach dozviete aj na ich facebookových stránkach: 

Bratislava: https://www.facebook.com/events/218929375527343/

Humenné: https://www.facebook.com/events/167915960559442/

 


Miesto: Námestie SNP, Bratislava
Dátum: 15.04.2018 - 16:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu