VIDEO: 166 policajtov počas akcie „Stihnem - Nestihnem“ skontrolovalo 583 osôb, zadržali 1 vodičák


Foto: VIDEO: 166 policajtov počas akcie „Stihnem - Nestihnem“ skontrolovalo 583 osôb, zadržali 1 vodičák Foto: Prezídium Policajného zboru

Na nelegálnych priechodoch cez železničnú trať prebiehala v utorok 10. apríla preventívno-bezpečnostná akcia „Stihnem - Nestihnem“. Okrem toho kontrolovali policajti aj vodičov áut, ktorí často nedodržiavajú predpísanú rýchlosť a výstražné znamenia na priecestiach.

Železnice slovenskej republiky v spolupráci s prezídiom Policajného zboru vybrali 82 nelegálnych prechodov, kde hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovali pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 37 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke.

Do akcie sa zapojilo 166 policajtov a skontrolovali 583 osôb. Z toho bolo 197 chodcov, 359 vodičov a 27 cyklistov.


Hliadky počas dňa zaznamenali 125 nepovolených prechodov cez železničnú trať.

Policajti namerali až 104 vodičov, ktorí nedodržali najvyššiu povolenú rýchlosť na železničných priecestiach a k tomu ďalších 50 iných priestupkov, ktoré narúšajú bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

V jednom prípade dokonca policajti zadržali vodičský preukaz, a to za jazdu červenú.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Prezídium Policajného zboru