Veľrybia speváčka Gréta čaká na našich najmenších v Slovenskej národnej galérii už 13. apríla


Foto: Veľrybia speváčka Gréta čaká na našich najmenších v Slovenskej národnej galérii už 13. apríla Foto: ilustračná SNG

Už zajtra, teda piatok 13. apríla, čaká na rodiny s deťmi zaujímavý program v Slovenskej národnej galérii. Podujatie zo série BookObrazy teraz prináša Andreu Gregušovú a Grétu.

Gréta je najslávnejšia veľrybia speváčka v mori, no jedného dňa stratí hlas. V podmorskej ambulancii morské zvieratká zistia, že choroby im spôsobujú odpadky, ktoré do mora nepatria.

„Spoločne odhalíme odpadkové nástrahy a spoločne s autorkou a krstnými rodičmi uvedieme do života Grétu aj knižku,“ uvádzajú organizátori.


Deti sa zaujímavou a pútavou formou na pozadí rozprávkového sveta dozvedia veľa nových informácií o súčasnej problematike odpadkov a ekológie.

Podujatie a bdue konať v Berlinke v Esterházyho paláci v Bratislave v piatok od 16:30 do 18:00. Vstupné je 3 eurá na rodinu. Lístky si ôžete rezervovať na mailovej adrese miroslava.misova@sng.sk.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Esterházyho palác - Berlinka
Dátum: 13.04.2018 - 16:30


Prečítajte si viac:Zdroj: SNG