Obyvatelia Starého mesta majú možnosť využiť bezplatný odvoz biologického odpadu už v pondelok 9. 4.


Foto: Obyvatelia Starého mesta majú možnosť využiť bezplatný odvoz biologického odpadu už v pondelok 9. 4. Foto: ilustračná - pixabay.com

Staré mesto, mestská časť Bratislavy, pripravilo pre občanov aj možnosť odvozu biologického odpadu, ako sú konáre zo stromov a krov. Jarný zber sa začína už v pondelok 9. apríla 2018. Záujemcovia o túto službu sa môžu nahlásiť 4 dni vopred. Máte čas ešte zajtra.

„Upozorňujeme, že táto služba bude poskytovaná len pre vopred nahlásených záujemcov. Spätné dohlasovanie zberu odpadu z lokalít, ktoré už boli zbierané, z logistických a zmluvných dôvodov nebude umožnené. Odpad v takýchto prípadoch nebude predmetom zberu a obyvatelia, ktorí ho takto umiestnili, budú povinní ho z verejného priestranstva odstrániť,“ informuje Staré Mesto.

Konáre treba pripraviť na prístupné miesto už v pondelok ráno. Keďže je služba bezplatná a orientovaná na celú mestskú časť, rozhodlo sa vedenie zaviesť množstevné obmedzenie - maximum 5 m3 konárov na dom. Mestská časť upozorňuje obyvateľov aby konáre neukladali na jednu kopu v rámci susedstva, ale každý dom zvlášť.


V súvislosti s tou to službou môžete kontaktovať Ing. Martina Čillika: 02/59 246 333 alebo Renátu Jančárovú: 02/59 246 218, a to počas stránkových dní, teda v pondelok a stredu od 8:00 do 17:00. Nonstop môžete využiť mailový kontakt martin.cillik@staremesto.sk

Odvoz zabezpečuje spoločnosť EBA s.r.o. 

Presný harmonogram odvozu bio odpadu nájdete aj na webe Starého mesta.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Staré Mesto Bratislava