BSK si pri príležitosti Dňa učiteľov uctil pedagogických aj nepedagogických pracovníkov 56 škôl


Foto: BSK si pri príležitosti Dňa učiteľov uctil pedagogických aj nepedagogických pracovníkov 56 škôl Foto: facebook.com/bratislavskykraj.sk

Pri príležitosti výročia narodenia Jana Amosa Komenského si dnes pripomíname Deň učiteľov. Aj Bratislavský samosprávny kraj si v tento deň pripomenul ich dôležitú úlohu.

„S kolegami chceme oceniť prácu pedagogických, ale aj nepedagogických zamestnancov 56 stredných škôl a školských zariadení v našej správe. Vieme, že ich úloha je neľahká, čo sa týka financií, postavenia, zodpovednosti. Aspoň takýmto malým krokom im chceme na Deň učiteľov vyjadriť úctu, poďakovať sa im za ich skvelú prácu, vytrvalosť a zároveň im pripomenúť, že školy sú našou prioritou,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

V spolupráci s kníhkupectvom Martinus sa BSK rozhodol oceniť ich prácu malý darčekom. 2900 pracovníkov oddaných svojej profesii dostalo od župy ako pozornosť a zároveň poďakovanie darček vo forme 25 eur poukážky do kníhkupectva a tematický hrnček s nápisom „Vzdelanie mení svet“ Som jeho súčasťou.

„Osobitné poďakovanie patrí aj nepedagogickým zamestnancom župných škôl, na ktorých sa veľakrát zabúda, pretože aj oni sa významnou mierou podieľajú na fungovaní a chode škôl a školských zariadení,“ dodáva BSK.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj