Na rohu Tomášikovej a Ružinovskej sa začala výsadba stromov, vyrastie tu nový park s mobiliárom


Foto: Na rohu Tomášikovej a Ružinovskej sa začala výsadba stromov, vyrastie tu nový park s mobiliárom Foto: ilustračná - bratislava.sk

Na rohu Tomášikovej a Ružinovskej už začali s výsadbou nových stromov. Mesto vysadí v najbližších týždňoch až 90 nových vzrastlých stromov na mieste budúceho parku pred Paneurópskou vysokou školou v Ružinove. 

„Vysádzať budeme stromy vo veku približne 7 rokov, vďaka čomu bude zmenu v tomto priestore vidieť okamžite. Výsadba je súčasťou vybudovania nového parku, ktorý bude plný zelene, mobiliáru s jazierkom či výbehom pre psov,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Výsadba stromov je financovaná z rozpočtu mesta z minulého roka. Vybudovaniu parku musí predchádzať majetkové vysporiadanie pozemkov na jeho území.

Na mieste budúceho parku je dnes verejná zeleň, ktorú nahradí nový verejný priestor plný zelene s mobiliárom a výbehom pre psov. 


Okrem stromov by ho mal obohatiť aj samostatný uzavretý výbeh pre psov, nádrž na zadržiavanie dažďovej vody v podobe jazierka, verejné toalety s kaviarničkou, nové lavičky a chodníky, náučný chodník a permakultúrna výsadba navrhnutá tak, aby sa rastliny navzájom podporovali a park bol pre obyvateľov príťažlivý v každom ročnom období. Revitalizáciu územia uskutočňuje mestská organizácia Generálny investor Bratislavy.  

Na príprave parku a výsadbe sa podieľali odborníci na krajinnú architektúru a permakultúru z viacerých občianskych združení. Hlavným spolupracovníkom mesta a poslancov bolo združenie Zelená Bratislava. V minulom roku sa konalo aj niekoľko stretnutí s obyvateľmi z okolia, ktorí mohli návrh pripomienkovať a na základe stretnutí bol stanovený dizajn aj úprava budúceho parku.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy