Protest Za slušné Slovensko v Bratislave zrušili, ľudia v komentároch nesúhlasia a plánujú prísť


Foto: Protest Za slušné Slovensko v Bratislave zrušili, ľudia v komentároch nesúhlasia a plánujú prísť Foto: facebook.com

Organizátori zrušili bratislavský protest Za slušné Slovensko, ktorý sa mal konať v piatok 23. marca o 17:00 na Námestí SNP. Reagujú tak na vymenovanie novej vlády.

Svoje odôvodnenie uverejnili na facebookovej stránke Za slušné slovensko :

„Dnes pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie „Za slušné Slovensko“ neuskutoční.  
Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občianský hlas dosiahol. Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente. Sú okamihy, ktoré nie sú jednoduché, ale aj o tomto je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. Slušní občania rešpektujú Ústavu. 
My nikam neodchádzame, budeme pozorne sledovať systémové zmeny, ku ktorým sa nová vláda prihlásila a o ktorých hovorí, že je pripravená ihneď ich realizovať. To, čo vládna strana spravila doteraz, je aboslútnym minimom. 
Dnešok preto nie je bodkou, ale dvojbodkou. Preto zakladáme občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivého a slušné Slovensko.“ 

Na facebooku sa pod príspevkom okamžite strhla vlna kritiky. Viacerí sa v komentároch vyjadrujú, že na protest aj tak pôjdu. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Za slušné slovensko