Protesty Za slušné Slovensko POKRAČUJÚ AJ V BRATISLAVE, iniciatívu prevzali bratislavskí študenti


Foto: Protesty Za slušné Slovensko POKRAČUJÚ AJ V BRATISLAVE, iniciatívu prevzali bratislavskí študenti Foto: facebook.com/events/1608106819272777/

V piatok 23. marca sa budú konať ďalšie protesty Za slušné Slovensko. Zhromaždenia pokračujú aj v hlavnom meste, a to pochodom zo Šafárikovho námestia na Námestie SNP.  

Viac informácií nájdete aj na stránke novej udalosti na facebooku s názvom Tichý pochod študentov a slušných ľudí. 

„Kroku organizátorov predísť polarizácii spoločnosti rozumieme, nakoľko po vymenovaní vlády majú ľudia rozdielne očakávania od ďalšieho postupu. Napriek tomu chceme vyjadriť úctu Jánovi a Martine aspoň symbolickým spôsobom. Nemáme na rýchlo také zabezpečenie ako majú organizátori Za Slušné Slovensko, preto nevieme suplovať zhromaždenie na SNP, ale pochodom zo Šafka na SNP a zapálením sviečky Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej chceme pokojným a najmä nenásilným spôsobom vyjadriť, že my nezabúdame a nie je nám to jedno.   Pridajte sa k nám aj vy.“ uvádzajú organizátori pochodu. 

Hlavnou požiadavkou protestujúcich ostáva dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré zavraždený novinár poukázal vo svojich článkoch.

„Naďalej čakáme nielen na vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí, ale aj na dôsledné a spoľahlivé kroky politikov k prinavráteniu dôvery v slušnú, bezpečnú a spravodlivú spoločnosť.,“ dopĺňajú výzvu organizátori.


Protestujúci sa stretnú na Šafárikovom námestí o 16:30, odkiaľ sa o 16:45 presunú na Námestie SNP.

Organizátori sa zároveň dištancujú od politických strán a výtržností. Účastníkov protestov vyzývajú k pokojnému zhromaždeniu.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Šafárikovo námestie
Dátum: 23.03.2018 - 16:30