Aj Staré Mesto a Petržalka majú projekty v súťaži Krajšie Slovensko, pomôžte im vyhrať financie


Foto: Aj Staré Mesto a Petržalka majú projekty v súťaži Krajšie Slovensko, pomôžte im vyhrať financie Foto: krajsieslovensko.sk

Do súťaže Krajšie Slovensko sa prihlásili až 2 projekty bratislavských občianskych združení. Víťazný projekt v súťaži získa finančnú podporu 1 500 eur na jeho realizáciu. Podmienkou k výhre je získať najvyšší počet hlasov spomedzi 4 projektov na Západnom Slovensku.

V súťaži môže každý hlasovať za projekt len raz. Hlasovanie prebieha na stránke súťaže krajsieslovensko.sk od 1. marca do 30. apríla 2018 do 23:59. V hlasovacom formulári treba vyplniť číslo projektu (bratislavské projekty majú číslo 1 a 2), za ktorý chcete hlasovať a zadať svoju emailovú adresu.

OZ Všestrankovo sa do súťaže zapojilo s projektom Dajme námestiu a soche vo vnútrobloku nový impulz! Cieľom projektu je obnoviť zničený podstavec sochy na námestíčku vo vnútrobloku na Budatínskej ulici a tiež revitalizácia okolia sochy. 

V pláne je ďalej výmena pôvodného pôdneho substrátu a nahradenie novým, ako aj vysadenie záhonu trvaliek tak, aby toto námestie bolo súčasťou širšej zóny oddychu pre všetky vekové kategórie návštevníkov tohto okolia.OZ Národný trust N.O. v súťaži bojuje s projektom Zachráňme jeden z posledných nákladných vikierov na meštianskom dome v Bratislave. Cieľom tohto projektu je obnoviť jeden z posledných barokových nákladných vikierov v historickom centre Bratislavy.  

Tento dôležitý stavebno-architektonický detail sa nachádza na meštianskom dome, v ktorom sa v roku 1815 narodil František Rómer– významný vedec a polyhistor, na ktorého sa na Slovensku neprávom zabúda. Obnovený vikier poskytne návštevníkom Rómerovho domu netradičný a v dnešnej dobe zriedkavý pohľad na strešnú krajinu Bratislavy a spolu s ďalšími obnovenými priestormi objektu bude podávať komplexnejší obraz o niekdajšom živote mešťanov a skrášli historické prostredie hlavného mesta.


Aj vy môžete podporiť jeden z týchto skvelých projektov a pomôcť tak Občianskym združeniam získa finančný príspevok na ich realizáciu. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: krajsieslovnesko.sk