Bratislava musela zrušiť tender na dodávanie verejného osvetlenia, službu zatiaľ zabezpečuje Siemens


Foto: Bratislava musela zrušiť tender na dodávanie verejného osvetlenia, službu zatiaľ zabezpečuje Siemens Foto: ilustračná

Mesto Bratislava zrušilo tender na na prevádzkovateľa vereného osvetlenia v meste. Verejné obstarávanie hlavné mesto riadne vyhlásilo v máji 2017. V priebehu tendra však došlo, nie zo strany hlavného mesta, k závažnému porušeniu pravidiel, ktoré môžu mať za následok spochybnenie celej súťaže, čo je dôvod jeho zrušenia.

O verejné osvetlenie sa dlhé roky v Bratislave stará spoločnosť Siemens. Pôvodná, viac ako 30-krát dodatkovaná zmluva s touto spoločnosťou uplynula koncom roka 2016. Verejné obstarávanie na prevádzkovateľa osvetlenia v meste vyhlásili v máji 2017 a celý proces prebiehal transparentne a striktne podľa zákona o verejnom obstarávaní.

„V priebehu súťaže však bohužiaľ došlo k závažnému porušeniu pravidiel. A chcem vám povedať, že toto porušenie pravidiel nebolo na strane hlavného mesta. Táto závažná chyba mohla spochybniť celú súťaž ako takú a to nechceme. Preto sme sa rozhodli súťaž zrušiť a do vestníka verejného obstarávania sme včera odoslali oznámenie o zrušení verejného obstarávania na verejné osvetlenie,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto počká na ukončenie tohto zákonného procesu a urobí kroky, aby mesto v obstarávaní osvetlenia v Bratislave pokračovalo.

V súčasnosti zabezpečuje mesto prevádzku verejného osvetlenia na základe dočasnej zmluvy s doterajším dodávateľom služby, spoločnosťou Siemens. Dočasná zmluva pokrýva preklenovacie obdobie do vybrania nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava