Mesto Bratislava pokračuje v odstraňovaní grafitov, ako prvé čistili pracovníci bratislavské mosty


Foto: Mesto Bratislava pokračuje v odstraňovaní grafitov, ako prvé čistili pracovníci bratislavské mosty
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Bratislava

Mesto Bratislava s ustupujúcou zimou pokračuje v odstraňovaní nelegálnych grafitov, ktoré znehodnocujú verejné priestranstvá v meste. Aktuálne pracovníci odstraňujú grafity z bratislavských mostov, pokračovať budú kultúrnymi pamiatkami, budovami a priestranstvami.

„Aktuálne boli odstránené grafity z Mosta Apollo a do konca tohto týždňa sa budú odstraňovať aj grafity z Mosta SNP. Oba mosty sú častým terčom sprejerov, ktorí tieto dôležité verejné priestranstvá opakovane znehodnocujú. V odstraňovaní grafitov však budeme pokračovať. Najbližšie máme v pláne ich odstránenie aj z kina Mladosť či Pamätníka SNP,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nelegálne grafity odstraňujú pracovníci bratislavského magistrátu pomocou zakúpeného prístroja na miestach, kde nie je použitý antigrafitový náter. Na miestach, kde bol náter aplikovaný, stačí aj ručné čistenie pomocou špeciálnych prostriedkov.

V minulom roku mesto takto vyčistilo napríklad Kaplnku sv. Jakuba pred Starou tržnicou, Novú radnicu, ale aj pamätník SNP či Námestie slobody, ktoré sa stalo v lete terčom vandalov. Vyčistené boli aj mosty – Starý most, Most Apollo, Most SNP, ako aj lávky ponad komunikáciu Einsteinova.


Bratislavčania majú stále možnosť poiadať Magistrát o finančný príspevok na odstránenie grafitov. Informácie nájdete aj na stránke grafity.bratislava.sk.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava