Vodiči pozor: Na cestách Bratislavského kraja je dnes zvýšený počet policajných hliadok


Foto: Vodiči pozor: Na cestách Bratislavského kraja je dnes zvýšený počet policajných hliadok Foto: ilustračná

Polícia v Bratislave pripravila na dešný deň preventívnu policajnú akciu zameranú na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Akciu vykonajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave spolu s policajtami Strednej odbornej školy Policajného zboru v Bratislave.

V čas od 10:00 do 14:00 sa polícia na cestách zameria na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi, dodržiavanie základných povinností vodiča a odhaľovanie priestupkov.

Polícia si však počas akcie posvieti aj na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, teda chodcami a cyklistami, pričom sa zamerajú na používanie ochranných a reflexných prvkov.

„Vodičov zároveň upozorňujeme, že v záujme pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky budú dopravní policajti vo výkone dohľadu nad cestnou premávkou, ale aj v častých osobitných kontrolách na území Bratislavského kraja i naďalej pokračovať. Polícia zároveň opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k dôslednému dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke,“ uvádza Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava