Ivo Nesrovnal sa stretol s Jurajom Drobom, hlavnou témou stretnutia bola doprava v hlavnom meste


Foto: Ivo Nesrovnal sa stretol s Jurajom Drobom, hlavnou témou stretnutia bola doprava v hlavnom meste Foto: ilustračná - region-bsk.sk

Primátor mesta Bratislava, Ivo Nesrovnal, sa včera stretol s Jurajom Drobom, predsedom Bratislavského samosprávneho kraja. Na pracovnom stretnutí rokovali predovšetkým o možnostiach zlepšenie dopravnej situácie a mobility v Bratislave.

Primátor na stretnutí predstavil návrhy hlavného mesta na zefektívnenie čerpania pomoci z eurofondov na území hlavného mesta a župy, a to najmä v oblasti dopravy a návrhy na zlepšenie fungovania Bratislavskej integrovanej dopravy, predovšetkým v oblasti odstraňovania súbežných liniek a koordinácie cestovných poriadkov.

V rámci dopravy otvorili aj tému záchytných parkovísk a posilnenie regionálnych vlakov, čo by pomohlo plynulosti dopravy v meste. Do hlavného mesta totiž prichádza z regiónu denne 100 000 ľudí a 30 000 áut.

Okrem dopravy sa venovali aj ďalšiemu problému, ktorý trápi rovnako celý kraj, a tým sú ľudia bez domova. Tí totiž prichádzajú do Bratislavy aj z okolia. 

„So župou nás spája aj téma ľudí bez domova. Tá je v týchto nebezpečných mrazoch zvlášť prítomná, preto som župana aj v tejto oblasti požiadal o spoluprácu,“ doplnil primátor na svojom facebookovom profile. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava