82,5 kg nelegálneho tabaku prevážalo auto pohrebnej služby, tovar mal putovať do Levíc k Rómom


Foto: 82,5 kg nelegálneho tabaku prevážalo auto pohrebnej služby, tovar mal putovať do Levíc k Rómom Foto: Colný úrad Trnava

Auto jednej z bratislavských pohrebných služieb zadržali colníci počas bežnej kontroly v obci Zeleneč, v Trnavskom okrese. Colníci zo Stanice colného úradu v Senici našli v priestoroch auta 82,5 kg nelegálnej tabakovej suroviny. Vodič k nej nemal žiadne doklady. Keďže išlo o nelegálny tovar, finančný únik bol predbežne vyčíslený na takmer 6 000 eur.

V priestoroch čerpacej stanice v obci Zeleneč vykonali colníci bežnú kontrolu vozidiel zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov. Počas kontroly zastavili auto s bratislavským EČV, ktoré viedol 47-ročný muž z Levíc. Auto patrilo jednej z pohrebných služieb v Bratislave.

„Pri kontrole ložnej plochy vozidla hliadka našla 11 kusov igelitových mechov naplnených zmesou, ktorá javila znaky tabakovej zmesi o celkovej hmotnosti 82,5 kg. Vodič vozidla nevedel preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia prepravovaného tovaru. Podľa vyjadrenia vodiča, tovar prevzal od neznámeho muža na čerpacej stanici v Zelenči a zaviesť ho mal do Levíc, kde ho mal predávať miestnym rómskym spoluobčanom,“ informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu v Trnave.   

Colníci tovar zaistili, keďže mali podozrenie, že porušuje zákon o dani z tabakových výrobkov. Finančný únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 5 867 eur. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Colný úrad Trnava