Bratislavská ZOO sa teší z prírastkov, pribudli nové vodné vtáky a narodili sa malé kozliatka


Foto: Bratislavská ZOO sa  teší z prírastkov, pribudli nové vodné vtáky a narodili sa malé kozliatka
Galéria: 7 fotiek
Foto: facebook.com/zoobratislava.sk

Bratislavská ZOO sa teší z viacerých nových prírastkov. V minulom týždni sa úspešne narodili kozliatka a do ZOO priviezli aj nové vodné vtáky.

Dňa 13. februára priviezli zo ZOO Veldhoven 4 nové druhy vodných vtákov. V Bratislavskej ZOO tak pribudli druhy ako sú hlaholka severská, ktorú môžete vidieť vo voliére pri kačičke mandarínskej a bernikla červenokrká, ktorá je v jazierku pri pelikánoch. Ďalším novým druhom sú kačica dvojškvrnná a kačica hvizdárka, ktoré môžete vidieť na hornom jazierku pri plameniakoch. Keďže vtáky pribudli v pároch, ZOO sa teší aj na možné prírastky v budúcnosti.


[photo]487[photo]

Na sviatok sv. Valentína potešila všetkých správa o narodení prvých kozliatok. Ďalšie sa narodili už o dva dni neskôr, teda 16. februára. Dohromady v ZOO pribudli 2 samčekovia a 5 samičiek kôz kamerunských.

„Malé kozliatka sú čiperné a objavujú svet okolo seba. Príďte sa na ne pozrieť. Sú v novom výbehu kôz kamerunských, ktorý sa nachádza pod výbehom belaní tundrových pri dikobrazoch bielochvostých. Tešia sa na Vašu návštevu!“ uvádza ZOO Bratislava. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: ZOO Bratislava