Do 15. marca môžu Bratislavčania navrhovať osobnosti, ktoré si zaslúžia Cenu primátora za rok 2018


Foto: Do 15. marca môžu Bratislavčania navrhovať osobnosti, ktoré si zaslúžia Cenu primátora za rok 2018 Foto: ilustračná - bratislava.sk

Aj tento rok môžu Bratislavčania navrhnúť osobnosti, ktoré si podľa nich zaslúžia Cenu primátora za rok 2018. V poradí 26. odovzdávanie cien počas galaprogramu odštartuje Bratislavské mestské dni. Súčasťou tohto oceňovania bude aj kategória „Učiteľ roka“ pre najlepšieho učiteľa/učiteľku materskej, základnej či základnej umeleckej školy.

Návrhy na tohtoročných laureátov Ceny primátora Bratislavy môžu predkladať vedeniu samosprávy organizácie, vedecké či vzdelávacie inštitúcie, ale aj samotní obyvatelia. Jednotlivé  návrhy na ocenenie konkrétnej osoby je možné posielať do 15. marca 2018 poštou (na adresu: Kancelária primátora, Primaciálne nám. 1, P. O. Box 192, 814 99 Bratislava s označením „Cena primátora 2018“) alebo elektronicky s označením v predmete e-mailu „Cena primátora 2018“ na adresu cenaprimatora2018@bratislava.sk

Každá nominácia musí obsahovať krátku charakteristiku navrhovanej osobnosti, ktorej životná cesta je spájaná so slovenskou metropolou a základné informácie a kontakty o nej, ako aj kontakt na navrhovateľa (meno, telefón, e-mail, adresa). Rovnaký postup platí aj pre ocenenie Učiteľ roka, kde je potrebné zdôrazniť mimoriadne aktivity či prínos navrhovaného učiteľa.


Ocenení laureáti získajú bronzovú sošku Rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad.

Primátor Bratislavy každoročne ocení 4 až 6 laureátov, ktorých mu na ocenenie odporučili občania. Nemá ísť výlučne o známe tváre, ale o osobnosti, ktorých často jednoduché životné príbehy zanechávajú výraznú stopu na živote mesta.

„Udelenie tohto ocenenia je možnosťou ako zviditeľniť Bratislavčanov, ktorí síce nenapĺňajú titulné stránky novín, ale robia pre svoje mesto, okolie či susedov nezištnú prácu. V minulom roku nám prišli naozaj rôzne nominácie a dúfam, že nominácií bude dosť aj v tomto roku. Bude mi totiž veľkou cťou oceniť ľudí, ktorí pomáhajú svojmu okoliu a tak robia naše mesto lepším,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Bratislava