×

Pripojte sa k nám na WhatsAppe

Nezmeškajte najnovšie správy. Kliknutím na tlačidlo sa pripojíte k nášmu kanálu.

Pripojiť sa

Maskulínna boxerka Khelifová rozhádala aj slovenskú scénu. Kto každý šíri hoax, že je muž?


Foto: Maskulínna boxerka Khelifová rozhádala aj slovenskú scénu. Kto každý šíri hoax, že je muž? Foto: Olympics / FB Tomáš Taraba

Tohtoročná olympiáda v Paríži vyvoláva aj na Slovensku poriadne vášne. K športovému podujatiu sa vyjadrujú aj tí, ktorí inak záujem o šport nedávajú verejne najavo. Najprv otvárací ceremoniál, ktorý schytal kritiku za údajnú dehonestáciu kresťanských hodnôt, teraz vystúpenie alžírskej boxerky Imane Khelifovej. Tá v katégórii vo welterovej váhe porazila svoju talianskú súperku za 46 sekúnd. Na internete sa vzápätí objavilo množstvo nenávistných príspevkov ohľadom jej výzoru, či dokonca priamych klamstiev o tom, že Alžírčanka v skutočnosti nie je žena, ale muž.

Muž s nalakovanými nechtami je na seba hrdý, že porazil na Olympiáde ženu v ženskom športe. Som zvedavý dokedy toto bude ženy baviť, že vďaka transgender politike su vytláčané na okraj. Keď napríklad  Progresívne Slovensko verí v 72 rodov, nirmálny človek vie, že fakty nepustia a pohlavia sú dve,“ napísal na sociálnej sieti napríklad minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Okrem toho, že Khelifovú označil za muža, do textu zamontoval aj najsilnejšiu slovenskú opozičnú politickú stranu, aj keď tá nemá s organizáciou olympijských hier nič spoločné. Rovnako je to s počtom pohlaví, 72 rodov pravidelne spomínajú predovšetkým tí, ktorí ich údajné pretláčanie prisudzujú iným.

Taraba v posledných dňoch venoval parížskej olympiáde celkom 5 statusov na sociálnej sieti. Problematiku životného prostredia za ktorú je priamo osobne zodpovedný, spomína omnoho menej. Slovensko má pritom kvôli nečinnosti ministra vážny problém s ohrozením peňazí z plánu obnovu práve v oblasti životného prostredia.

Okrem Tarabu sa otázke alžírskej športovkyne venuje aj strana Za ľudí. Tá dokonca v súvislosti s jej štartom na olympiáde obviňuje Medzinárodný olympijský výbor, že ostatné boxerky vystavil zápasmi s Khelifovou neakceptovateľnému riziku.

„MOV totálne zlyhal vo svojej povinnosti chrániť férovosť a bezpečnosť športovkýň. Namieste sú okamžité opatrenia a prísnejšie pravidlá, aby sa takáto hanba už nikdy v histórii huer už neopakovala,“ tvrdí strana na sociálnej sieti s tým, že Alžírčanka neprešla dvoma testami na pohlavie.


Vyjadril sa aj známy hudobník Patrik Rytmus Vrbovský. Sám sa boxu venuje a zaradil sa do zástupu tých, ktorí spochybňujú fakt, že alžírska športovkyňa je od narodenia žena.

„Takže moje vyjadrenie na to, že na olympiáde je properovaný čávo v ženskom boxe a bije tam čajočky,“ napísal Vrbovský na Instagrame.

Zdroj: Instagram rytmusking

Ako je to s Khelifovou v skutočnosti

Alžírska boxerka je v skutočnosti od narodenia ženou a tomuto športu sa Imana Khelifová venuje od detstva. Štartovala aj na minulých olympijských hrách, vtedy jej však nikto nevenoval pozornosť.

„Imane Khelifová sa narodila ako žena a dodnes ženou je. Boxu sa chcela venovať už v detstve, proti čomu bol jej otec, podľa ktorého to nie je ženský šport. Imane trpí ochorením vývoja pohlavných orgánov, ktoré sa prejavuje zvýšenou hodnotou testosterónu, teda mužského hormónu v jej tele. Preto nemohla štartovať na medzinárodnom boxerskom turnaji, ktorý má iné obmedzenia než olympiáda. Nejde o žiadnu LGBTQ+ ideológiu, ani o muža vydávajúceho sa za ženu, ale o reálnu osobu ženského pohlavia s vážnym ochorením. Mimochodom, jej domovská krajina nepodporuje tranzíciu osôb,“ informovala na sociálnej sieti stránka Hoaxy a podvody, ktorú vedie David Púchovský. V minulosti viedol policajnú stránku s rovnakým názvom, v súčasnosti je asistentom poslanca za PS.

Stránka tiež dodáva, že to, či takáto športovkyňa môže súťažiť, je vecou organizátorou športového poduajatia a nie politikov, diskutérov, či producentov hejtu.

Článok môžete dočítať zadarmo, ale môžete nás aj podporiť.

Prispejte nám na kávu, nech sme bdelí a dokážeme prinášať nezávislé spravodajstvo aj o polnoci.

Chcem prispieť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: