Doprava je pre BSK kľúčovou témou, svedčí o tom aj rokovanie predstaviteľov kraja a spoločnosti ZSSK


Foto: Doprava je pre BSK kľúčovou témou, svedčí o tom aj rokovanie predstaviteľov kraja a spoločnosti ZSSK Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Na včerajšom stretnutí rokovali Juraj Droba, predseda BSK a generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK, Filip Hlubocký o železničnej doprave v kraji, o tom ako má vyzerať a čo nové má priniesť.

„Dôležité je nastaviť vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a verejne hovoriť o tom, ako treba zabezpečiť koľajovú dopravu tak, aby sa obyvatelia Bratislavského kraja cítili lepšie. Tá musí plniť potreby ľudí a cestujúcich všeobecne, aby ľudia presadli z áut do hromadnej dopravy a využívali aj vlakové spoje,“ povedal na stretnutí predseda BSK Juraj Droba. 

Cieľom stretnutia bolo vzájomné informovanie sa o súčasnej situácii v tejto oblasti a nastaviť vzájomnú spoluprácu na dlhodobej báze, čo je pre rozvoj koľajovej dopravy kľúčové. Stretnutia sa zúčastnila aj bratislavská vicežupanka, ktorá je zodpovedná za oblasť dopravy, Alžbeta Ožvaldová a ďalší zástupcovia ZSSK.


„Komunikácia s predstaviteľmi samospráv je pre nás veľmi dôležitá. Len správne nastavenie súladu autobusovej dopravy s našimi vlakmi umožňuje dosiahnuť na všetky ergonomické, ekonomické a ekologické výhody verejnej dopravy. Som veľmi rád, že sme nášho akcionára, ministerstvo dopravy presvedčili, že bratislavská železničná doprava potrebuje posilnenie. Obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja sa môžu tešiť na viac vlakov už od tohto júna,“ hovorí Filip Hlubocký, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK.
„Veľmi vážnou témou sú však strategické investície do koľajníc a súvisiacej infraštruktúry, ktoré sú mimo priamej kompetencie ZSSK, no pre zahusťovanie vlakových spojení a zvyšovanie rýchlosti na koľajniciach sú dôležitejšie ako nákup nových vlakov. Pánovi županovi sme však prisľúbili pomoc pri spoločnom „lobbingu“ aj v tomto smere,“ dodáva Hlubocký.

Doprava je pre BSK absolútne kľúčovou témou, preto na záver stretnutia predseda kraja predostrel návrh, aby ZSSK nominovala jedného svojho zástupcu do 11-člennej komisie pre posudzovanie žiadostí na výber nového riaditeľa odboru dopravy.

Aj takto župan deklaroval, že spoluprácu so ZSSK myslí vážne a že názor ZSSK zaváži v rozhodovaní spolu s názormi poslancov a ďalších členov výberovej komisie. Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa odboru dopravy BSK bol vypísaný minulý týždeň a potrvá do 16.2.2018.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj