Bratislavský samosprávny kraj pokračuje v rokovaniach o podobe poskytovania eurofondov po roku 2020


Foto: Bratislavský samosprávny kraj pokračuje v rokovaniach o podobe poskytovania eurofondov po roku 2020 Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Včera, 5. januára, informoval Bratislavský samosprávny kraj o prebiehajúcich diskusiách o podobe kohéznej politiky, teda poskytovania eurofondov, po roku 2020. Do diskusie sa zapojil aj BSK na čele s o županom Juraom Drobom, ktorý svoj postoj vyjadril aj podpisom deklaráciu „Združenie #CohesionAlliance pre silnú politiku súdržnosti po roku 2020“.

„Pre budúcnosť nás všetkých sú najbližšie dva roky z pohľadu eurofondov kľúčové. Zapájame sa na európskej úrovni do viacerých partnerstiev a iniciatív, aby mal celý bratislavský región možnosť čerpať eurofondy aj v budúcnosti. Je pre nás absolútne nepredstaviteľné, aby sme o tieto prostriedky prišli, len preto, že nás štatistiky, ktoré neodrážajú realitu v území, posúvajú medzi najvyspelejšie regióny. Bratislavský kraj nie je iba Bratislava,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Bratislavská župa je vďaka svojej kancelárii v Bruseli slovenským lídrom v boji za zachovanie možnosti čerpania eurofondov aj v nasledujúcom programovom období. Postupne sa pridáva k iniciatívam, ktorých cieľom je zachovanie eurofondov pre všetky regióny.


Predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba, sa v minulom týždni stretol aj so zástupkyňami DG Regional and Urban Policy, teda programov územnej spolupráce.

Na rokovaní s riaditeľkou teritoriálnej spolupráce Lenou Andersson Pench a vedúcou oddelenia cezhraničnej spolupráce Annou Paulou Laissy sa rozprávali o pokračovaní programu Interact a o dôležitosti cezhraničnej spolupráce regiónov a spoločných projektoch. Stretnutie sa uskutočnilo počas seminára k posilneniu cezhraničných regiónov „Boosting growth and cohesion in EU border regions“.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj