Aktualizované: Požiar v psychiatrickej nemocnici v Pezinku bol založený úmyselne. Podozrivý skončil v nemocnici


Foto: Aktualizované: Požiar v psychiatrickej nemocnici v Pezinku bol založený úmyselne. Podozrivý skončil v nemocnici Foto: Redakcia

Počas včerajšieho večera hasiči dostali oznámenie o požiari v Pezinku. Vypukol v priestoroch miestnej psychiatrickej nemocnice krátko pred 19:00 hod. Informoval o tom portál noviny.sk.

Na mieste zasahovalo 19 hasičov z Pezinka, Bratislavy a zo Senca s piatimi kusmi hasičskej techniky. Kvôli silnému zadymeniu museli použiť aj pretlakový ventilátor.

Požiar vznikol v jednej z izieb na druhom poschodí. Počas neho sa zranila jedna osoba. Záchranári ju previezli do nemocnice. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Správu budeme aktualizovať.


Aktualizácia zo 6. júla o 12:45 hod.:

Polícia klasifikovala včerajší požiar v psychiatrickej nemocnici v Pezinku za úmyselný, uvádza portál tvnoviny.sk. V súvislosti s tým začala viesť trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia súbežne so zločinom poškodzovania cudzej veci.

Počas požiaru došlo k poškodeniu zariadenia izby a chodby nemocnice. Celková škoda sa vyšplhala približne na 40-tisíc eur.

„Na mieste bol v súvislosti s týmto prípadom obmedzený aj podozrivý muž, ktorý bol následne za asistencie hliadky Policajného zboru prevezený do nemocnice v Bratislave s viacerými popáleninami dolných končatín,“ informoval hovorca Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: