V Bratislave svoje brány otvorilo ďalšie kúpalisko. Mičurín vám ponúkne bezkonkurenčný výhľad na mesto


Foto: V Bratislave svoje brány otvorilo ďalšie kúpalisko. Mičurín vám ponúkne bezkonkurenčný výhľad na mesto Foto: Facebook/Letne kupalisko Mičurín

Chcete sa počas vysokých teplôt schladiť? Počas dnešného dňa svoje brány otvorilo v Bratislave ďalšieho kúpalisko. Pre tentokrát ide o Mičurín, ktoré nájdete na ulici Búdková 2 v Starom Meste.

Ide o ikonické kúpalisko, ktoré je známe najmä kvôli svojmu jedinečnému výhľadu na Bratislavu. Okrem toho je obklopené stromami, čo zabezpečí príjemný tieň a pocit pobytu v prírode.

Počas víkendov bude verejnosti prístupné od 9:00 do 19:00 hod. V pondelok až piatok pôjde o niečo kratší čas, a to o 10:00 až 19:00 hod. Pokiaľ sa chcete vyhnť dlhému čakaniu v rade, vstupenku si môžete zakúpiť aj online. Celodenný vstup stojí 4 eurá. V prípade, že prídete neskôr, od 17:00 hod. zaplatíte zľavnený vstup za 3,5 eura.

Rovnako existuje aj možnosť zakúpenia permanentky na 10 vstupov počas celej sezóny bez ohľadu na vek. Jej hodnota sa pohybuje od 25 až do 36 eur.


„Tento zelený areál uprostred mesta je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá výrazne dotvára charakter a identitu nášho mesta. Mnohí si dodnes pamätáme na roky, ktoré sme tu strávili nielen na kúpalisku, jedinom v Starom Meste, ale aj v skleníkoch, dielňach či v budove niekdajšieho Domu Mládeže,“ priblížilo históriu legendárneho kúpaliska mesto Bratislava na sociálnom médiu Facebook.

V minulosti areál Ekoiventy, ktorý možno poznať práve pod prívlastkom Mičurín, zabezpečoval mládeži množstvo voľnočasových aktivít. Sezónny bazén bol len jeden z príjemných bonusov. V 90. rokoch sa však situácia zmenila a z areálu začali aktivity postupne miznúť, pričom časť stavby začalo ministerstvo školstva využívať ako svoj archív.

Aj napriek tomu, že bazén bol niekoľko rokov vypustený a areál začal chradnúť, obyvateľkám a obyvateľom zostal v srdci. Vďaka záujmu pamiatkarov či občianskeho združenia Hrad - Slavín sa v roku 2016 Mičurín stal národnou kultúrnou pamiatkou.

V roku 2023 sa stal vlastníctvom mesta. Okrem bazénu si návštevníci môžu túto sezónu užiť aj letné kino pod záštitou Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS). Areál čaká v blízkom období revitalizácia, ktorá prinesie okrem slnenia a plávania aj priestor na spoločenské, kultúrne a komunitné akcie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: