Aj vy môžete darovať knižnici knihy, ktoré už nepotrebujete - prispejete tak na pomoc nevidiacim


Foto: Aj vy môžete darovať knižnici knihy, ktoré už nepotrebujete - prispejete tak na pomoc nevidiacim Foto: Mestská knižnica

V apríli 2018 sa bude konať už 12. ročník obľúbenej Burzy kníh, ktorú pripravuje Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava - Nové Mesto, Miestnou knižnicou Petržalka a ďalšími knižnicami v Bratislave. Podujatie sa bude konať na nádvorí Klariskej ulice č. 16. 

Knihy sa budú predávať za symbolickú cenu 50 centov a výťažok poputuje na nákup kníh pre nevidiacich

Pri tejto príležitosti ocení knižnica pomoc a spoluprácu čitateľov. Prispieť môžete formou darovania kníh, ktoré máte doma a nepotrebujete ich. Môžete ich priniesť do knižnice a nemusíte ich napríklad vyhadzovať. Na burze sa budú predávať za 50 centov a výťažok z akcie pôjde na nákup kníh pre nevidiacich.


„Toto podujatie s charitatívnym cieľom bude súčasťou programu Bratislavských mestských dní v apríli 2018. Zúčastnené knižnice venujú na burzu knihy vyradené zo svojich fondov,“ informuje Mestská knižnica v Bratislave. 

Knihy môžete nosiť do ľubovoľného pracoviska knižnice, a to počas pracovných dní od 8:00 do 19:00. Odovzdať ich môžete v:
- Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry, Laurinská 5
- Úsek náučnej literatúry ( Oddelenie odbornej literatúry, Klariská 16 a Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry, Kapucínska 1)
- Úsek literatúry pre deti a mládež, Kapucínska 3

V prípade, že prinesiete väčšie množstvo kníh, môžete ich zviaané v balíčkoch alebo krabiciach priviezť autom na Kapucínsku 1 v pondelok až piatok od 8:00 do 19:00.  


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mestská knižnica