Na medzinárodnom veľtrhu ITF v Inchebe pokrstil Juraj Droba 2 nové knihy o Bratislavskom kraji


Foto: Na medzinárodnom veľtrhu ITF v Inchebe pokrstil Juraj Droba 2 nové knihy o Bratislavskom kraji Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Aj vďaka dvom novým publikáciám, ktoré včera pokrstil predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba. Urobil tak po otvorení ITF Slovakiatour v bratislavskej inchebe. BSK bude až do nedele prezentovať na veľtrhu cestovného ruchu Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. 

„Bratislavský kraj má nádherný vinársky región, cyklotrasy, golfové areály, historické aj prírodné pamiatky. Našou prioritou je odprezentovať atrakcie celého kraja, nie len pre jeho obyvateľov, ale aj za hranicami kraja. Centrum Bratislavy prejde turista za pol dňa, sadne na loď a ide naspäť do Viedne alebo Budapešti, my chceme ukázať viac, pretože bratislavský región má čo ponúknuť, len o tom musíme viac hovoriť,“ vyjadril sa bratislavský župan Juraj Droba. 


Krajská organizácia Turizmus regiónu Bratislava sa v januári zúčastnila už 2 medzinárodných veľtrhov cestovného ruchu, na ktorých predstavila verejnosti ponuku destinácie regiónu v spolupráci s členskými oblastnými organizáciami: Bratislava Tourist Board, Región Senec, Malé Karpaty a Záhorie. 

Medzi dve nové publikácie o tom, ako chutí BSK, ktoré pokrstili na veľtrhu v Inchebe patrí Pivo a teda bedeker pivného gurmána, ktorý hovorí o histórii výroby piva a tradičných pivovarov na území bratislavského regiónu a na Záhorí. Druhou je brožúrka Tradičné recepty, ktorá približuje lokálnu gastronómiu a odhaľuje 20 receptov z bratislavského regiónu.

Stánok bratislavského regiónu o ploche 130m² nájdete počas veľtrhu v Inchebe v hale B stred, číslo 100. 

Za grafikou stánku stojí Dominika Kramerová, ktorá vyštudoala grafický dizajn v New Yorku a Amsterdame. Pracovné skúsenosti zbierala aj v časopise Cosmopolitan a vzdavateľstve Abrams Books. Ako grafička pracovala aj v Prahe i Tel Avive, v súčasnosti pôsobí na Malte. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj