Vražda v Devínskej Novej Vsi: Zomrel 75-ročný Bratislavčan, polícia zadržala 68-ročného muža


Foto: Vražda v Devínskej Novej Vsi: Zomrel 75-ročný Bratislavčan, polícia zadržala 68-ročného muža
Galéria: 4 fotky
Foto: facebook.com/policiaslovakia

Včera, 25. januára, vo večerných hodinách krátko po 20:15 prijala polícia oznámenie o streľbe v jednom z obytných bytov na ulici Milana Marečka v Mestskej časti Bratislava - Devínska Nová Ves. 

„Na miesto sa ihneď dostavila hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá medzi suterénom a nultým poschodím na schodisku našla nehybné telo muža bez známok života a ďalšieho muža, ktorý bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave. 

75-ročný muž zraneniam po streľbe podľahol

Policajti muža vyzvali, aby zbraň položil. Najprv nereagoval, no po opakovaní výzvy policajtov poslúchol. Po zadržaní podozrivej osoby ihneď privolali službu rýchlej zdravotnej pomoci. 75-ročný muž však na mieste zraneniam podľahol a súdny lekár po poskytnutí prvej pomoci konštatoval smrť. 


Podozrivého 68-ročného Bratislavčana previezli na príslušné oddelenie Policajného zboru. 

„Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť prevzala výjazdová skupina Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Policajti na mieste vykonali všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony a miesto činu riadne zadokumentovali,“ vysvetľuje hovorkyňa.  

Polícia na mieste zaistila strelnú zbraň, ktorú mal 68-ročný muž v legálne držbe. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci závažného zločinu vraždy. 

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava