Už 17. ročník Bratislavského bálu sa bude konať 10. februára, ukončí tak fašiangovú sezónu 2018


Foto: Už 17. ročník Bratislavského bálu sa bude konať 10. februára, ukončí tak fašiangovú sezónu 2018 Foto: Mesto Bratislava

Bratislavský bál pokračuje v roku 2018 už 17. ročníkom. Uskutoční sa 10. februára v priestoroch historickej budovy Slovenskej filharmónie, v Redute. Už tradične ukončí fašiangovú sezónu. 

Bratislavský bál má svoje tradície, ako sú úvodný tanec novicov, polnočné prekvapenie či vydávanie špeciálneho Polnočného magazínu. Jeho vyhlasovateľom a hlavným organizátorom je agentúra ONe AIR s.r.o. Záštitu nad podujatím prevzal primátor hlavného mesta SR Ivo Nesrovnal.

„Som veľmi rád, že Bratislava žije plesovou sezónou. Bratislavský bál má svoju niekoľkoročnú tradíciu. Obohacuje kultúrny život mesta, preto je mi cťou prijať záštitu nad týmto noblesným podujatím, ktoré má svoj šarm,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Už tradične sa budú môcť hostia zabávať na troch scénach. O zábavu sa postarajú domáci aj zahraniční hudobní interpreti. V Hlavnej sále sa predstaví skupina Delegation zo Spojeného kráľovstva.  V Divadelej sále vystúpi kapela Funkiez s top svetovými i slovenskými hitmi. O skvelú atmosféru sa postarajú aj Cigánski Diabli. 


„Sme poctení každoročným vysokým záujmom návštevníkov, ktorí chcú s nami prežiť túto bálovú noc. Príprava Bálu nie je jednoduchá a vyžaduje si mesiace príprav. Už teraz sa tešíme na bál, ktorý bude len čerešničkou na torte úsilia celého nášho organizačného tímu. Čaro bálu umocní tento rok aj niekoľko prekvapení, ktoré budeme odtajňovať postupne,“ prezradil hlavný organizátor a producent Bratislavského bálu Vlado Vondrák. 

S Bratislavským bálom je spojené aj oceňovanie výnimočných osobností a počinov - ideí ľudí. Cena Júliusa Satinského - Bratislavská čučoriedka oslávi 15. výročie. 

„Pre Čestnú radu, v zložení Marián Labuda, Peter Lipa, Vladimír Grežo, Dana Lapšanská, Iveta Malachovská, Katarína Rimóczyová, je každoročne cťou vybrať a oceniť laureátov v kategórii Osobnosť a Idea – Počin. Rada pri výbere prihliada na celoživotné priekopnícke pôsobenie na ich profesionálnej dráhe v spojitosti s odhodlaním zdolávať bariéry tradičného vnímania ich umeleckého videnia. Na XVII. Bratislavskom bále opäť oceníme vynaliezavosť a objavnosť, profesionalitu a snahu urobiť pre Bratislavu niečo osobité a vzácne,“ uvádza autorka ceny Katarína Rimóczyová. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Bratislava