Hľadá sa triezvy šofér! Ľudia sa bavia na partii z Petržalky, v seneckom aquaparku vypili príliš veľa drinkov


Foto: Hľadá sa triezvy šofér! Ľudia sa bavia na partii z Petržalky, v seneckom aquaparku vypili príliš veľa drinkov Foto: Aquapark Senec

Záver týždňa a začiatok leta. Podmienky ako stvorené na kúpanie s pivkom v ruke. Svoje o tom vie aj partia z Petržalky, ktorá navštívila senecký aquapark. Zabávali sa tak dobre, že sa opili úplne všetci a akosi zabudli na to, že niekto musí odšoférovať domov. Čo robiť v takom prípade?

Hľadá sa triezvy Petržalčan!

Inzerát na triezveho šoféra napísala na Facebook Zuzana„Je niekto momentálne v Aquaparku Senec? Ponúkame odvoz do Petržalky zadarmo. Podmienka je, že potrebujeme triezveho šoféra,“ povedala a zároveň dodáva, že auto je značky Volkswagen Tiguan a má automatickú prevodovku.

Jej príspevok Petržalčanov mimoriadne pobavil a berú to športovo. „Snáď tam je nejaký Petržalčan v triezvom stave,“ napísala Ľubica a partii odkazuje, že jej spravili krajší deň. Ivet zas dodáva, že je vonku poriadne teplo a treba si dať nejaké to zarosené pivko. 

Opil sa aj šofér, kto vás odvezie?

Našťastie bratislavské služby myslia aj na takéto prípady. Ak sa náhle niekde ocitnete s opitým šoférom, môžete využiť tzv. drink taxi. O čo ide? Je to servis, ktorý ponúkajú niektoré taxi služby. Domov odvezú nie len vás, ale i vaše auto. 


Čo taký špás stojí? Bratislavak.sk porovnal ceny bratislavských taxislužieb. V prípade služby drink taxi sú všade takmer identické. Ako prvé zaplatíte nástupné, jeho suma sa pohybuje okolo 20 eur. Následne platíte okolo 1,5 eur pre každého vodiča. Teda aj pre toho, ktorý odvezie vás aj pre toho, ktorý odvezie vaše auto. 

Predstavme si, že chcete ísť z Aquaparku Senec k Technopolu do Petržalky. Vzdialenosť medzi týmito miestami je 35 kilometrov. Drink taxi by vás tak bezmála vyšlo okolo 124 eur. 

Ako sa to stalo?

Zuzana si z posmeškov ľudí ťažkú hlavu nerobí, vysvetľuje, že mala ťažký týždeň v práci. Partia situáciu napokon vyriešila svojsky. Taxi si neobjednali, šofér napokon vytriezvel. „Poslušne hlásim, že už sme doma, odšoférované na triezvo. Stačilo počkať, veľa plávať a piť veľa citronády,“ hovorí. Ak ste požili alkohol a nie ste si istý, či vám z tela ešte nevyprchal, za volant si nesadajte. Môžete tak ohroziť nie len seba, ale aj iných účastníkov cestnej premávky. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: