Syn Lukáša Machalu mal v Dúbravke okradnúť staršiu pani. Prokuratúra na informácie uvalila embargo


Foto: Syn Lukáša Machalu mal v Dúbravke okradnúť staršiu pani. Prokuratúra na informácie uvalila embargo Foto: FB Lukáš Machala

Lukáš Machala zaujal verejnosť už niekoľkrát. Silný muž v rezorte kultúry, o ktorom sa hovorí, že má na ministersku Martinu Šimkovičovú obrovský vplyv, sa vehementne zasadzuje o zrušenie verejnosprávnej RTVS a jej nahradenie štátnym médiom, ale aj tvrdeniami o plochej Zemi, či razantným prístupom k zamestnancom bratislavskej Bibiany. Zdá sa, že Machala aktuálne čelí aj rodinným problémom - jeho syn Samuel sa mal dopustiť krádeže a rieši ho polícia. O prípade prvý informoval týždenník Plus 7 dní.

23-ročný mladý muž mal v Dúbravke okradnúť staršiu ženu. Týždenníku to potvrdila polícia. „V uvedenom prípade boli policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV vyslaní na Gallayovu ulicu, kde údajne neznámy páchateľ poškodenej strhol z pleca dámsku kabelku a ušiel na neznáme miesto. Na základe zistených informácií policajti podozrivú osobu vypátrali a obmedzili na osobnej slobode. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie za zločin krádeže,“ cituje Plus 7 dní bratislavskú krajskú hovorkyňu Janu Šimunkovú.

Polícia informuje zdržanlivo

Kým inými prípadmi, kde sa mužom zákona podarí páchateľa zaistiť, sa polícia chváli na sociálnych sieťach, o tomto prípade skôr mlčí. Došlo k nemu koncom mája, ale polícia zverejnila iniciály zadržaného muža až na otázku z týždenníka. „V prípade udalosti, ku ktorej došlo dňa 29. mája 2024 po 17.00 hodine na Gallayovej ulici v Bratislave, bolo vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV vznesené obvinenie 23-ročnému S. M. z Bratislavy zo zločinu krádeže.“


Úplné embargo na informácie o prípade uvalila prokuratúra. Ide taktiež o neobvyklý postup. Údajne za tým majú byť rodinné väzby. 

Machalovi je ľúto

K prípadu sa napokon vyjadril sám Lukáš Machala. Tvrdí, že každý dospelý človek musí niesť zodpovednosť za svoje konanie a uvedomiť si jeho následky. „V prípade, že sa takýto skutok stal, môžem nad tým ako rodič vyjadriť len ľútosť, ospravedlniť sa a nechať orgány činné v trestnom konaní, aby vec náležite vyšetrili. Ako otec štyroch detí môžem povedať, že niekedy môžete urobiť pre dobrú výchovu svojich detí maximum, ale život vám prinesie situácie, ktoré sú osobnou tragédiou pre každého rodiča,“ povedal pre týždenník.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: